Pościel satynowa – jakie zalety posiada?

Porady Data publikacji: 10 lutego 2023

Pościel, w której śpimy ma niezwykle ważne znaczenie. W końcu spędzamy w niej średnio 7-8 godzin dziennie. Dlatego powinna być wygodna w użytkowaniu, przyjemna w dotyku i łatwa w utrzymaniu czystości. Jednym z typów pościeli, na które warto zwrócić uwagę jest pościel satynowa. Jakie posiada zalety? Przybliżymy je Wam w tym artykule.

Czym jest satyna?

Satyna jest gładkim, lśniącym i eleganckim materiałem. Wykonana jest z włókien bawełnianych, lnianych, jedwabnych, poliestrowych lub wiskozowych połączonych w określony sposób, aby uzyskać pożądany efekt.

Klasyczna satyna charakteryzuje się śliską powierzchnią, która jest jednocześnie delikatna i gładka w dotyku. Gładka powierzchnia satyny wynika z wielokrotnie przetarć, które tworzą małe, połyskujące plamy. Dzięki temu właśnie spanie pod pościelą satynową jest tak przyjemne. Podczas kontaktu z ciałem, odczuwamy przyjemne uczucie delikatności tego materiału.

Dlaczego warto postawić na pościel satynową?

Satyna jest często używana do szycia odzieży, takiej jak sukienki, spódnice, koszule, bluzki. Muszą one nie tylko dobrze wyglądać, ale też być wygodne i przyjemne w dotyku. Dlatego właśnie spanie pod pościelą satynową, jest bardzo przyjemne.

Dodatkowo, to bardzo wytrzymały materiał. Dzięki temu nawet po wielokrotnym praniu, pościel nadal będzie wyglądać świetnie. Jest to więc bardzo dobra propozycja, na zestaw pościelowy dla gości. Pościeli satynowej nie będziemy musieli się wstydzić, nawet po latach użytkowania.

Wytrzymałość pościeli jest bardzo ważna. Aby zachować higienę i zdrowie, pościel powinna być prać co najmniej raz w tygodniu. Jeśli używasz tej samej pościeli od wielu tygodni, najlepiej jest wyprać ją co najmniej dwa razy w miesiącu. Ważne jest również, aby po każdym użyciu pościel przewietrzyć i wyściełać materac.

Często wybierana jest pościel z satyny bawełnianej 140×200. Jest przyjemna w dotyku, wytrzymała i atrakcyjna cenowo. Ten rozmiar pozwoli spać wygodnie jednej, a nawet dwóm osobom. Łóżka dwuosobowe zaczynają się właśnie od 140 cm szerokości.

Jak wybrać idealną pościel?

Kiedy chcesz kupić pościel, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, powinieneś wybrać styl, który najlepiej odpowiada Twoim gustom. Pościel może mieć wiele różnych motywów, które dodadzą Twojej sypialni charakteru.

Musisz również wziąć pod uwagę właściwy rozmiar. Należy pamiętać, że wymiary pościeli są wyrażone w centymetrach i że pościel powinna być o około 5-15 centymetrów większa niż materac, aby dobrze leżała.

Warto również upewnić się, czy pościel jest łatwa w czyszczeniu i wytrzymała. Pościel satynowa akurat spełnia oba te warunki. Oczywiście, będziemy kierować się również budżetem, jaki możemy na pościel przeznaczyć. Pościel z satyny bawełnianej można kupić już nawet od 45 zł.

Podobne artykuły