Polewanie wężem ogrodowym to fajna zabawa na upały. Musisz jednak uważać, bo może skończyć się tragedią!

Parenting Data publikacji: 21 lipca 2022

Podczas upałów szukamy różnych sposobów na ochłodę. Świetnym rozwiązaniem jest woda. Jeśli nie mamy w ogrodzie basenu, wtedy możemy sprawić dzieciom przyjemność polewając je wodą z węża ogrodowego. Być może sami tak bawiliście się w dzieciństwie. Radości i harcom nie widać końca.

Każda zabawa może się jednak skończyć tragicznie, jeśli nie weźmiemy pod uwagę różnych okoliczności. Polewanie dzieci wodą z węża to świetny pomysł na zabawę i poradzenie sobie z upałami. Istnieje jednak jedno bardzo ważne niebezpieczeństwo, o którym musimy pamiętać.

Uważaj na poparzenia!

W długim wężu ogrodowym zazwyczaj pozostaje pewna ilość wody, gdy już ją zakręcimy. Zatrzymuje się pomiędzy spiralnymi zakrzywieniami węża, a następnie nagrzewa na słońcu do bardzo wysokich temperatur.

Gdy odkręcimy wodę w kranie ogrodowym, to właśnie ta gorąca woda chluśnie w pierwszej kolejności na skórę dziecka. Może w ten sposób dojść do bardzo poważnych poparzeń. Zdjęcie skutków takiego wypadku udostępniła Straż Pożarna z Las Vegas.

Woda stojąca w takim wężu ogrodowym może nagrzać się nawet do 60 stopni Celsjusza, a to na skórze dziecka lub zwierzęcia może doprowadzić do poparzeń. Dlatego zanim zdecydujemy się na taką zabawę, powinniśmy pamiętać, aby najpierw spuścić gorącą wodę z węża.

Warto również uczulić na to dzieci. Mogą one wpaść na pomysł, aby same w ten sposób pobawić się w ogrodzie i samodzielnie skorzystać z wody z węża. Również wtedy może dojść do groźnych poparzeń. Warto więc uświadomić ich o konsekwencjach takiej zabawy i zalecić, by nie robiły tego bez opieki dorosłych.

Podobne artykuły