Podrobione arbuzy w Polsce? Zobacz jak je rozpoznać!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 13 lipca 2018 / Aktualizacja: 2022-11-15

Jak podaje portal Onet, na Polskim rynku można znaleźć podróbki arbuza, które tylko go udają, a w rzeczywistości są skrzyżowaniem owocu z dynią. Jesteście ciekawi jak je odróżnić?

Jak odróżnić podróbkę arbuza

Aby rozpoznać podróbkę musimy zwrócić uwagę na kolor pestek arbuza. Pestki arbuza są ciemnobrązowe – na pewno nie raz je widzieliście. Te w podrobionym arbuzie są dużo jaśniejsze. Oprócz tego miąższ jest mniej soczysty i jaśniejszy. Mogą także pojawić się białe żyłki.

Arbuzy te pochodzą między innymi z Cypru. Krzyżowane są z dynią, chociaż jest to dosyć skomplikowany proces. Jak podaje Fakt, wszystko rozbija się o chęć zwiększenia zarobku.

Jak wybrać dobrego arbuza

Mamy dla Was jeszcze jedną poradę. Jeśli chcesz wybrać smaczniejszego arbuza, zwróć uwagę na dół arbuza. Będzie kremowy lub żółtawy. Ten drugi jest zdecydowanie lepszy i jeśli lubisz dojrzałe arbuzy kup właśnie tego :) Jeśli chodzi o rozmiar arbuza lepiej kupić dwa średnie niż jednego ogromnego. Weź go również do ręki, powinien być ciężki jeśli jest dojrzały.

Warto spojrzeć także na ogonek, który powinien być wysuszony. To oznacza, że arbuz dojrzał. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kupowania arbuzów – zobacz ten artykuł.

Źródło artykułu: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/podrobki-arbuza-na-polskim-rynku-jak-rozpoznac-falszywy-owoc/bnv80h3

Podobne artykuły