Za co będzie można dostać mandat na cmentarzu na Wszystkich Świętych?

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-10-21

Już wkrótce Wszystkich Świętych. Cmentarze według obecnych informacji pozostaną otwarte. Będziemy więc mogli udać się i odwiedzić groby naszych bliskich. Oczywiście będziemy musieli zachować zasady sanitarne, które obowiązują w kraju. Wizyta może bowiem skończyć się dla nas sporą karą.

Brak maseczki

Karę na cmentarzu możemy oczywiście otrzymać za brak maseczki, która zakrywałaby usta i nos. Trzeba pamiętać, że obecnie nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje na terytorium całego kraju w miejscach publicznych, również na zewnątrz. Co prawda są pewne odstępstwa, o których pisaliśmy tutaj. Mimo wszystko cmentarzy one nie dotyczą.

Mandat za brak maseczki może nas wynieść 500 zł. Sprawa może zostać również skierowana do sanepidu, który ma możliwość nałożenia wyższej kary administracyjnej. Ten ma możliwość wyznaczenia kary od 5 do 30 tys. złotych.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Dystans społeczny

Dystans społeczny wynosi 1.5 m. Jest to jeden z elementu zasady DDMA, którą przedstawił Premier. Dystans, Dezynfekcja, maseczka, Alikacja ProteGO Safe. Będąc w przestrzeni publicznej musimy zachować półtora metra odległości od innych osób. Zrobienie tego na cmentarzu pełnym ludzi może być nie lada wyzwaniem.

Jak podaje money.pl, policja oprócz standardowych czynności jak co roku podczas Wszystkich Świętych, będzie również pilnowała przestrzegania reżimu sanitarnego. Może więc karać za brak maseczki lub zwracać uwagę, gdy nie zachowamy dystansu stojąc w kolejce po znicz.

Podobne artykuły