Piwo ma wiele zastosowań. Poznaj najciekawsze z nich!

Porady Data publikacji: 12 października 2021

Piwo kojarzy nam się zazwyczaj z czasem spędzonym ze znajomymi w pubie lub podczas oglądania meczu piłki nożnej w telewizji. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam, że piwo ma dużo więcej ciekawych i praktycznych zastosowań, które możecie wykorzystać w swoim domu.

Zmiękczanie mięsa

Piwo doskonale zmiękcza mięso, dlatego świetnie sprawdza się podczas pieczenia. Wystarczy mięso umieścić w szklanym pojemniku, a następnie zalać piwem. Wstaw je do lodówki na 2-3 godziny, a nawet na całą noc, jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty. Po takim marynowaniu upieczone mięso będzie kruche i soczyste.

Czyszczenie drewna

Masz prawdziwe drewniane meble? Wystarczy zwilżyć nim ściereczkę, a następnie wytrzeć meble. Następnie osuszamy je mikrofibrą i gotowe. Meble są naprawdę czyste i zyskują połysk, a kurz będzie wolniej na nich osiadał. Jest tylko jeden bardzo ważny warunek, który należy spełnić. Piwo musimy pozostawić otwarte, aby się rozgazowało przed przystąpieniem do sprzątania.

Pułapka na ślimaki

Masz dość ślimaków, które niszczą Twoje uprawy w ogrodzie? Piwo pomoże Ci uporać się z tym problemem. Ślimaki bardzo je lubią, a więc może być ono doskonałym wabikiem, który sprowadzi ślimaki do przygotowanej przez nas pułapki.

Wystarczy, że przygotujemy średniej wielkości pojemnik. Może to być przykładowo doniczka, którą wkopujemy w ziemię, na równi z powierzchnią gruntu. Do środka wlewamy trochę piwa. Jego zapach zwabi ślimaki do środka.

Następnie od góry przykrywamy pułapkę np. plastikową pokrywką wspierając ją na czymś, tak by ślimaki mogły wejść do pułapki. Gdy już tam się znajdą nie będą mogły wyjść.

Jeśli wolicie ułatwić sobie sprawę, to możecie zakupić gotową pułapkę. Wystarczy ją tylko wkopać do ziemi i umieścić w środku wabik z piwa.

Nawóz dla roślin

Jeśli zostało Ci trochę rozgazowanego piwa, którego nie zamierzasz już wypić, wtedy możesz wykorzystać je jako nawóz dla roślin. Drożdże znajdujące się w piwie są dla nich korzystne. Wystarczy więc łyżkę piwa wlać do ziemi w doniczce i gotowe.

Jeśli uprawiasz w swoim ogrodzie warzywa i chcesz, by rosły zdrowe i silne, to raz na jakiś czas do konewki wody dodaj szklankę rozgazowanego piwa. Taką mieszanką podlej rośliny, a będą rosły piękne i zdrowe. Piwo neutralizuje też grzyby, które mogłyby im zagrozić.

Czyszczenie biżuterii

Piwo pomoże Ci zadbać o Twoją biżuterię. Srebrne lub złote pierścionki wystarczy przetrzeć ściereczką zwilżoną w piwie, aby znów zyskały swój błysk.

Podobne artykuły