Dobry płyn do czyszczenia szklanej kabiny prysznicowej

Porady Data publikacji: 28 stycznia 2018

Jaki jest dobry płyn do czyszczenia szklanej kabiny prysznicowej? Często w wiadomościach pytacie nas czym czyścić kabinę prysznicową. Co dobrze usuwa osad z mydła oraz nie pozostawia smug. Dzisiaj podpowiemy Wam kilka wypróbowanych przez nas środków dostępnych w sklepach. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podpowiedzieli Wam również jakiegoś domowego sposobu.

Dobry płyn do czyszczenia kabiny prysznicowej

Środek W5 do kabin prysznicowych

Od jakiegoś czasu jesteśmy fanem płynów W5, domyślacie się, że kupicie je w Lidlu bo to marka typowo z tego sklepu. Niestety nie da się zrobić tego artykułu tak by nie robić kryptoreklamy. Informujemy Was jednak, że nie jest to reklama, nikt nam za to nie zapłacił. Nasze propozycje wynikają z naszych doświadczeń.

Marka W5 ma to do siebie, że nie jest droga tak jak wiodące marki w sklepach, a jest równie skuteczna. W5 Płyn do kabin prysznicowych sprawdza się po prostu dobrze. Spełnia wszystkie swoje funkcje. Dodatkowo myjemy nim kafelki i baterie. Również bardzo dobrze je doczyszcza oraz nie zostawia smug.

Antikal Multi Kraft

Z trochę droższych środków do czyszczenia kabiny prysznicowej i usuwania osadów również z kamienia możemy polecić Wam Antikal  spray. Tutaj zapłacimy już ok. 15-20 zł za butelkę, która ma pojemność 750 ml. Cena jest spora, ale skuteczność sprayu bardzo dobra. Niestety trudno go dostać, jest to niemiecki środek. Łatwo kupicie go w Internecie, nie wiem jak lokalnie. Działą po prostu tak jak ma działać, zresztą jak wiele niemieckich środków – oryginalnych, a nie edycji na rynki wschodnioeuropejskie.

Co jeszcze praktycznego jest w tym środku to to, że możemy stosować go na powierzchnie, które wrażliwe są na działanie kwasów np. złoto, srebro, aluminium, miedź.

Ocet z wodą

A to już nasz domowy sposób. Działa naprawdę dobrze, od dawna używam octu do czyszczenia wielu powierzchni np. mycia okien. Jest też najtańszym z tych wszystkich środków. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w równych proporcjach.

Składniki

  1. Szklanka białego octu
  2. Szklanka letniej wody

Przygotowanie

  1. Przygotuj butelkę z atomizerem po jakimś płynie
  2. Wymieszaj w niej ocet i letnią wodą
  3. Spryskaj powierzchnię i wyczyść gąbeczką

Taki domowy środek usuwa osady z mydła czy z kamienia. Dobrze doczyszcza powierzchnię, nie zostawia smug. Oczywiście również dezynfekuje powierzchnię i zabija pleśń. Warto wypróbować :)

Podobne artykuły