Jaką szczoteczkę do zębów najlepiej kupić? Stomatolog radzi!

Zdrowie Data publikacji: 07 maja 2021

Stając przed półką ze szczoteczkami do zębów stajemy jednocześnie przed sporym wyborem. Mamy do dyspozycji mnóstwo różnych modeli. Różną się nie tylko kolorem, ale też wielkością główki czy miękkością włosa. Niektóre posiadają dodatkowe elementy, które mają pomóc utrzymać nasze zęby w idealnym stanie.

Powstaje pytanie, która z tych szczoteczek będzie najlepsza? Temat ten podjęła dr_ania na TikToku, która jest stomatologiem i dzieli się swoją wiedzą na tej platformie. Z wideo, które opublikowała dowiadujemy się, że wcale nie potrzebujemy tych wszystkich bajerów i dodatkowych funkcji.

Najlepsza szczoteczka dla naszych zębów to najprostsza szczoteczka. Powinna mieć po prostu dużo włosów. Powinny być one również miękkie i gęste.

@dr_ania

Dajcie znać jaką szczoteczką myjecie? 😜 #dentysta #zapytajeksperta #dc #trend #zdrowie #zdrowezęby #myciezębów

♬ death bed (coffee for your head) – Powfu & beabadoobee

Jednocześnie dr_ania podkreśla, że nie powinniśmy kupować szczoteczek o włosiu o średniej twardości i twardszych, gdyż niszczą one nasze dziąsła.

Teraz już wiemy, jaka szczoteczka będzie najlepsza. Najprostsza, z gęstym włosiem oraz miękkim. A Wy, jaką zawsze kupowaliście?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły