Piec opalany drewnem czy murowany grill?

Kategoria: Kuchnia
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-09-27

Murowane grille są trendem ostatnich lat, który ciągle ma się świetnie i nie wygląda na to, byśmy rezygnowali z ich kupna lub budowy. Ciekawą alternatywą dla takich rozwiązań jest także piec opalany drewnem, który świetnie się sprawdzi nie tylko w lokalach i pizzeriach w stylu włoskim, ale także w naszym prywatnym ogrodzie. Piece chlebowe i do pizzy opalane drewnem to klasyka sama w sobie… bo któż z nas nie wspomina z sentymentem jak niepowtarzalny smak i zapach miał chleb wypiekany w tradycyjnych piecach przez nasze babcie? Sprawdź, czy warto inwestować w piec opalany drewnem i jaki wybrać!

Piec do pizzy opalany drewnem a grill ogrodowy

W piecu do pizzy opalanym drewnem wypieczesz tak idealne ciasto jak w małych, tradycyjnych pizzeriach we Włoszech, a co więcej, upieczesz w nim również aromatyczny chleb. Piece do pizzy bardzo długo utrzymują odpowiednią temperaturę, jednak pamiętajmy, iż dużo zależy także od kaloryczności drewna, jakiego użyjemy. Zużycie drewna o większej kaloryczności będzie znacznie mniejsze niż wówczas, gdy opał ten będzie posiadał mniejszą kaloryczność. Warto zaznaczyć, że dla takich pieców istnieją również inne alternatywy, np. modele opalane gazem.

Popularne grille ogrodowe także posiadają różne rodzaje zasilania. W ofercie nie jednej firmy znajdziemy grille gazowe, elektryczne czy te na drewno. Wiele grilli wybieranych przez klientów, to sprzęty przenośne, ale małych rozmiarów, które często nie są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Z kolei murowane modele to klasyka, która pozwala na przygotowywanie kreatywnych, a często niezwykle wyszukanych potraw. Co więcej, posiadając w ogródku murowany grill, możemy miło spędzić czas ze znajomymi i rodziną, spożywając pyszne, aromatyczne potrawy. Sprzęty te są żaroodporne, a dzięki kopule ze stali nierdzewnej, bardzo szybko osiągają pożądaną temperaturę, zmniejszając jednocześnie zużycie drewna.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Murowany grill ogrodowy, wykonany z naturalnego, pięknego kamienia lub cegły razem z piecem chlebowym może z powodzeniem stać się dużą atrakcją i centrum spotkań towarzyskich.

piec opalany drewnem

Gotowe piece do pizzy opalane drewnem to odpowiednie rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla rodzin, które cenią sobie powrót do korzeni i naturalność. W naszej ofercie znajdują się różne piece, które z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie naturalne formy przyrządzania potraw. Korzystając z pieca opalanego drewnem, domowa pizza będzie niezwykle aromatyczna.

Jaki piec opalany drewnem wybrać?

Piec opalany drewnem, wykonany z myślą o małych przedsiębiorstwach lub rodzinnych spotkaniach? Seria Vitcas Casa będzie strzałem w dziesiątkę! Jeżeli marzysz o własnym piecu opalanym drewnem, który postawisz w ogrodzie, warto pokusić się o te właśnie modele. Wykonane są one z materiałów żaroodpornych najwyższej jakości, ich montaż jest intuicyjny, a dodatkowo w bardzo łatwy sposób dopasujesz je do indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujesz pieca do użytku domowego, który będzie stał w niewielkim ogrodzie, warto wybrać mniejszy model. Jeżeli natomiast posiadasz dużą przestrzeń wokół domu lub jesteś właścicielem niewielkiej restauracji, warto wybrać sprzęt o większej pojemności.

Seria Pompeii od Vitcas charakteryzuje się nieco większymi piecami, które świetnie sprawdzą się m.in. w hotelach, barach czy większych pizzeriach. Sprzęt ten można z powodzeniem spersonalizować, a wszystko dzięki dowolnej możliwości wykończenia. Mniejsze piece pomieszczą około 4 pizze, większe natomiast 7! Dodatkowo możesz zamontować go zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Co ciekawe, z łatwością przyrządzisz w nim również dania z ryb, potrawy z mięsa w towarzystwie warzyw, a także wiele innych posiłków, które wymagają dłuższego czasu przygotowania.

Z kolei piece do wypieków chleba wykonane z cegieł szamotowych są niezwykle odporne na ogień, bardzo wydajne, a dzięki świetnym właściwościom akumulacyjnym, możemy wykorzystać ciepło, które wytworzyło się podczas przygotowywania posiłku, do podgrzania innego dania. Ich niezwykły design dopełnia to, iż są piecami otwartymi. Większy model jest w stanie pomieścić do 6 pizz jednocześnie. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla wielu firm!

Jak dbać o piec do pizzy opalany drewnem?

Pieczenie potraw w piecu opalanym gazem czy w elektrycznych grillach pozwala nam na zachowanie czystości przez znacznie dłuższy okres czasu, jednak sprzęty, które oparte są na nowych technologiach, częściej są podatne na awarie. Piec opalany drewnem jest z kolei inwestycją na wiele lat, jednak aby służył nam w pracy lub był oryginalnym elementem dopełniającym piękno naszego ogrodu, należy odpowiednio i w pełni o niego zadbać.

pizza w piecu

Aby utrzymać odpowiednią wydajność, nawet używając najlepszego pieca, musisz zadbać o jego czystość. Codziennie więc usuwaj zaległy popiół. Do czyszczenia użyj szufelki oraz szczotki miedzianej w kształcie półksiężyca, najlepiej z włosiem mosiężnym.

Podsumowanie

Piec do pizzy opalany drewnem nadaje niezwykły i niepowtarzalny aromat naszym daniom. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno w wielu przedsiębiorstwach jak i w naszych przydomowych ogródkach. Inwestycja w taki piec zarówno w pizzeriach jak i w innych punktach gastronomicznych pozytywnie wpłynie na wizerunek lokalu, a zapach świeżo wypieczonej pizzy będzie unosił się już od samego wejścia.

Podobne artykuły