5 najlepszych ekspresów JURA – RANKING

Kuchnia Data publikacji: 30 sierpnia 2022

Marzysz o tym, by każdego dnia delektować się we własnym domu wyśmienitym Cappuccino lub Latte? Nie musisz inwestować w kursy baristyczne – automatyczny ekspres do kawy wyręczy Cię w przygotowywaniu różnorodnych specjałów do kawy! Funkcjonalny model uwolni Cię do ręcznego mielenia ziaren i spieniania, a wbudowane programy sprawią, że każdy specjał będzie miał odpowiednie proporcje. Jeśli poszukujesz trwałego sprzętu wyposażonego w zaawansowane technologie, sprawdź ekspresy JURA – to jedna z najbardziej uznanych marek na rynku. W swojej ofercie posiada nawet pierwszy na świecie model, który przygotowuje kawy Cold Brew! Sprawdź nasz ranking, w którym prezentujemy 5 najlepszych ekspresów JURA!

Ekspres do kawy JURA Z10 

Cena: 11 799 zł

Ekspres JURA Z10 to najbardziej funkcjonalny ekspres dostępny w ofercie szwajcarskiej marki, który jako jedyny potrafi przygotowywać orzeźwiające kawy Cold Brew. Jest to możliwe dzięki rewolucyjnej technologii Cold Extraction, która przebiega wyłącznie z użyciem zimnej wody. Dzięki temu przygotowanie chłodnego specjału zajmie tylko kilkadziesiąt sekund, podczas gdy parzenie kaw Cold Brew tradycyjną metodą zajmuje aż kilkanaście godzin! O doskonałe efekty parzenia zadba także Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej oraz jednostka zaparzającą 8 generacji, która przenika równomiernie wszystkie warstwy zmielonej kawy. Ponadto, producent zadbał o to, by grubość mielenia ziaren była odpowiednio dobrana do każdego specjału – zapewni to Inteligentny młynek P.R.G z funkcją automatycznej regulacji.

Model Z10 potrafi przygotowywać aż 32 specjały kawowe – oferuje znacznie więcej niż inne ekspresy JURA przeznaczone do użytku domowego! Wszystkie dostępne kawy znajdziesz na przejrzystym, dotykowym wyświetlaczu

Ekspres do kawy JURA E8

Cena: 5 899 zł

Ekspres JURA E8 to najbardziej bestsellerowy model spośród wszystkich sprzętów dostępnych w ofercie szwajcarskiej marki JURA. Urządzenie potrafi przygotowywać aż 17 specjałów kawowych. Producent zadbał także o wygodną obsługę urządzenia – ten model posiada kolorowy wyświetlacz 2,8” z 6 przyciskami do sterowania. Możesz zdecydować się na bezmleczną kawę o zniewalającym aromacie, który wydobędzie Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej lub przygotować napój z dodatkiem aksamitnej pianki mlecznej, o którą zadba technologia gładkiej pianki. Ponadto, ten ekspres ciśnieniowy JURA przygotuje dla Ciebie specjały długo parzone, takie jak Lungo Barista czy Caffe Barista, a funkcja Extra Shot pozwala uzyskać wyjątkowo intensywne kawy. 

Ekspres do kawy JURA E6

Cena: 4 290 zł

Kolejny ekspres JURA do domu, na który warto zwrócić uwagę to model E6. To urządzenie specjalizuje się przede wszystkim w przygotowywania kaw bez dodatku mleka, ale dzięki funkcji Fine Foam potrafi przygotowywać również wyśmienite Cappuccino z aksamitną pianką. Ekspres JURA E6 łącznie potrafi zaparzyć 11 specjałów kawowych, a o doskonały smak i aromat każdego z nich zadbają technologie takie jak: Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, Inteligentny System Wody oraz wydajny młynek Professional Aroma Grinder ze stali. Tak samo jak niemal wszystkie ekspresy JURA, ten model posiada kolorowy wyświetlacz z przyciskami, który sprawia, że odnalezienie preferowanej kawy potrwa tylko chwilę. Ponadto, dzięki funkcji One Touch, urządzenie rozpocznie pracę po wciśnięciu jednego przycisku. 

Ekspres JURA ENA 8 Touch

Cena: 4 899 zł

W ofercie szwajcarskiej marki nie zabrakło także urządzeń dedykowanych do mniejszych kuchni – model ENA 8 Touch ma mniejsze wymiary, niż pozostałe ekspresy JURA. Ten kompaktowy sprzęt nie odstaje możliwościami od pełnowymiarowych modeli – w menu urządzenia znajdziesz 12 specjałów kawowych, w tym Latte macchiato, Cappuccino oraz Flat White. Posiada ekran dotykowy, który szybko reaguje na ruchy palca, a o wyśmienity smak każdej kawy dbają technologie takiej jak: młynek Aroma G3Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej oraz technologia gładkiej pianki. Czym więc różni się od innych ekspresów marki JURA? Posiada pojedyncza wylewkę o nieco mniejszym zakresie możliwej regulacji – mieści się pod nią tylko jedna filiżanka.

Ekspres do kawy JURA S8

Cena: 7 699 zł

Ekspres do kawy JURA S8 wyróżnia się na tle innych modeli wyjątkowo dużym wyświetlaczem, który reaguje na polecenia wydawane dotknięciem palca. Jego przekątna wynosi 4,3”, a wszystkie dostępne specjały kawowe są prezentowane na ekranie w formie realistycznych grafik. Ten model posiada dwie wylewki – z podwójnej pod wyświetlaczem popłyną wszystkie kawy czarne, natomiast wylewka z boku służy do przygotowywania napojów z kremową pianką mleczną. Możesz zdecydować się na jeden z 15 dostępnych specjałów, a zaawansowane technologie opracowane przez markę JURA zadbają o wyśmienity smak i rozkwit pełni aromatu ukrytego w ziarnach kawy. W procesie przygotowywania kaw bierze udział m.in. niezwykle precyzyjny młynek Professional Aroma Grinder oraz Inteligentny System Zaparzania Wstępnego, który dba o dobranie właściwej ilości wody, do porcji zmielonej kawy. Nie zabrakło także słynnej technologii P.E.P. oraz systemu I.W.S., który czuwa nad jakością wody. 

Podobne artykuły