Piana w zmywarce? Zobacz możliwe powody pozostania piany po myciu naczyń w zmywarce.

Porady Data publikacji: 31 maja 2019

Piana w zmywarce

Czasami po myciu naczyń w zmywarce może pojawić się piana. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Wymienimy kilka powodów, które przytrafiają się dość często i istnieje szansa, że w Twoim przypadków również jeden z nich będzie właściwy.

Płyn do mycia naczyń

Niektóre osoby przed włożeniem naczyń do zmywarki wstępnie je myją w zlewozmywaku. Nie ma to większego sensu i pisaliśmy już o tym czy płukać naczynia przed włożeniem do zmywarki. Jeśli jednak tak robisz i używasz do tego płynu do mycia naczyń to w niektórych sytuacjach może w zmywarce zgromadzić się go tak dużo, że powstanie piana. Czasami gdy zabraknie tabletek do zmywarki niektórzy próbują wykorzystać do tego płyn do mycia naczyń, ale nie jest to dobrym pomysłem. Efektem będzie właśnie nadmiar piany, a w niektórzy przypadkach może wręcz wylewać się ze zmywarki na podłogę.

Słabej jakości nabłyszczacz

Jeśli zdarzy Ci się kupić tani nabłyszczacz w jakimś markecie i użyłaś go pierwszy raz, a po tym w zmywarce pojawiła się piana to znasz już winowajcę. Może też się zdarzyć, że pomylisz nabłyszczacz z płynem do mycia naczyń i nalejesz go do pojemnika na nabłyszczacz.

Słabej jakości tabletki do zmywarki

Jeśli zmieniłaś tabletki na tańsze bo dałaś się skusić ceną to ich skład również może powodować nadmierne pienienie się w zmywarce. Tym bardziej jeśli są to tabletki mniej znanej firmy.

Brudne filtry lub zatkany odpływ

Piana może pojawić się w zmywarce, ale zanim cykl mycia się skończy zostanie spłukana. Tak się jednak nie stanie jeśli filtry lub odpływ są zapchane. Dlatego należy regularnie je oczyszczać.

Tabletki 3w1

Ja osobiście używam ich i tego problemu nigdy nie miałam, ale od serwisantów zmywarek wiem, że w przypadku takich tabletek lepiej wybrać 1/2 mycia i problem pienienia się w zmywarce zniknie.

Podobne artykuły