Jak pozbyć się komarów w ogrodzie – sprawdzone sposoby

Porady Data publikacji: 05 maja 2022 / Aktualizacja: 2022-06-28

Komary w ogrodzie potrafią być prawdziwą zmorą. Pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czasami jednak obecność komarów sprawia, że jest to praktycznie niemożliwe. Dlatego w tym artykule chcielibyśmy podpowiedzieć Wam, jak rozwiązać problem komarów w ogrodzie.

Rośliny odstraszające komary

Nasz ogród wygląda pięknie dzięki roślinom, które w nim uprawiamy. Warto wśród naszych planów nasadzeń zawrzeć kilka roślin, które odstraszają komary. Powinny znaleźć się zwłaszcza w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu. Obsadzić możemy nimi taras lub donice na balkonie. Mogą również rosnąć koło placu zabaw, na którym bawią się dzieci, czy wokół miejsca przeznaczonego do rekreacji.

Lawenda ma piękny aromat, a do tego odstrasza komary. Na nas działa uspokajająco, dlatego świetnie sprawdzi się do strefy relaksu w ogrodzie.

Rośliny, które odstraszają komary, to między innymi: lawenda, kocimiętka, mięta pieprzowa, koper włoski, aksamitka, pelargonia.

Lampa na komary

Lampa na komary jest gadżetem, który świetnie sprawdzi się w naszym ogrodzie. Zwłaszcza, gdy lubimy spędzać w nim wieczory, a przy okazji chcemy uniknąć innych nieproszonych owadzich gości, np. ciem.

Działanie takiej lampy jest bardzo proste. Wytwarza ona światło, które zwabia owady latające, takie jak komary, muchy, ćmy czy octówki. Następnie są one rażone prądem w efekcie czego umierają.

W zależności od tego, w jakim miejscu będzie znajdowało się urządzenie warto zwrócić uwagę na sposób jego zasilania (z sieci, z baterii lub wbudowanego akumulatora) oraz na klasę odporności na wodę. Powinno ono znajdować się zawsze poza zasięgiem dzieci.

Zapachy, które odstraszają komary

W swojej kuchni znajdziemy wiele produktów, których aromat może odstraszyć komary. Warto je wykorzystać, gdyż zazwyczaj są to całkowicie naturalne środki. Warto również postarać się spotęgować ich aromat. Na przykład goździki możemy zalać wrzątkiem i postawić na parapecie na balkonie. Dzięki temu ich aromat będzie chronił nas przed komarami.

Kolejnym produktem może być olejek waniliowy, który zazwyczaj wykorzystujemy do ciast. Komary również będą go unikać podobnie, jak zapachu goździków. Innym równie nieprzyjemnym dla nich zapachem jest czosnek lub cebula.

Podobne artykuły