Jak usunąć z ubrań plamy z trawy — domowy naturalny sposób

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-07-22

Wakacje to czas, gdy dzieci spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu. Plamy z trawy stają się więc bardzo powszechnym problemem, a ich usunięcie może przysporzyć wielu nerwów. Nie zawsze wystarczy po prostu uprać ubranie, aby plamy zniknęły.

Dlaczego plamy z trawy są trudne do usunięcia

Trawa zawiera chlorofil, to dzięki niemu jest zielona. Ten pigment jest bardzo mocny i może zaschnąć, tworząc trwałą plamę. Wielogodzinne zabawy na słońcu tylko ją utrwalą, do czego może przyczynić się białko zawarte w źdźbłach trawy.

Te czynniki sprawiają, że usunięcie z ubrań zielonych plam po zabawie w ogrodzie bywa niezwykle trudne. Mamy dla was jednak kilka rad, dzięki którym poradzicie sobie z tym wyzwaniem.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak usunąć plamy z trawy

Czas działa na naszą niekorzyść, dlatego warto zabrać się do tego jak najwcześniej. Nie wrzucaj poplamionych trawą ubrań do kosza na brudną odzież. Jeśli pozostawisz plamy, utrwalą się i ich późniejsze usunięcie podczas prania będzie niezwykle trudne. Dlatego najlepiej przystąpić do działania, gdy tylko dziecko wróci do domu.

Możemy skorzystać z odplamiacza, ale my oczywiście mamy dla Was domowy naturalny sposób. Wykonamy pastę, która skutecznie poradzi sobie z plamami z trawy. Będziemy potrzebować trzech składników, wody utlenionej i soku z cytryny oraz sody oczyszczonej.

Przygotuj małą miseczkę i dodaj do niej dwie łyżeczki sody oczyszczonej, a następnie łyżeczkę soku z cytryny i łyżeczkę wody utlenionej. Wymieszaj ze sobą. Jeśli pasta jest jeszcze zbyt gęsta, możesz ją dodatkowo rozcieńczyć wodą utlenioną.

Zwilż plamę wodą. Nałóż na nią pastę, a następnie pozostaw na kilka minut. Nie spłukuj pasty, tylko od razu wrzuć ubranie do pralki i wypierz zgodnie z instrukcją, która znajduje się na metce. Połączenie tych kilku naturalnych składników działa niczym wybielacz i usuwa trudne do usunięcia plamy. Możesz więc wypróbować go również w innych przypadkach.

Podobne artykuły