Czy płukać naczynia przed włożeniem do zmywarki?

Lifestyle Data publikacji: 12 listopada 2017 / Aktualizacja: 2021-04-28

Zastanawiasz się czy płukać naczynia ręcznie przed myciem jej w zmywarce? Teorii na temat konieczności wykonania tej czynności. Jedna z nich głosi, że naczynia będą po prostu wtedy czyściejsze. Drugi ma zadbać o naszą zmywarkę, w której resztki pożywienia mogłyby się rozkładać. Jak jest jednak naprawdę?

Czy płukać naczynia przed włożeniem do zmywarki?

Tak naprawdę nie ułatwia to zmywarce pracy. Nie zmienia ona programu w trakcie mycia i nie zużyje mniej wody bo naczynia zostały opłukane wcześniej. Za to wysoka temperatura oraz tabletki do zmywarki potrafią sobie poradzić z bakteriami i naprawdę dużymi i zabrudzeniami. Dlatego płukanie naczyń przed włożeniem do zmywarki nie ma sensu.

Odpadki jedzenia również nie są straszne naszej zmywarce. Dlatego jeśli chcesz płukać naczynia przed myciem w zmywarce to nie ma to sensu. Oczywiście ściągnij większe kawałki i wyrzuć do śmieci, ale szkoda wody po to by naczynia opłukiwać, a potem jeszcze raz myć w zmywarce. Nasza zmywarka zawiera specjalny filtr, który co jakiś czas należy wyjąc i wypłukać. To w nim zbierają się resztki pokarmu i jeśli zmywarka brzydko pachnie to właśnie z tego miejsca zapach się wydobywa. Wystarczy po prostu go wyczyścić i po problemie.

Jeśli natomiast naczynia po wyjęciu ze zmywarki nie wydają Ci się wystarczająco czyste bo jest na nich jakiś osad to czas uzupełnić sól i nabłyszczacz w naszej zmywarce.

Zobacz również co zrobić, aby zmywarka żyła dłużej.

Podobne artykuły