Jak przyciszyć dzwonek do drzwi bez regulacji głośności

Porady Data publikacji: 27 lipca 2021 / Aktualizacja: 2023-09-12

Dzwonek do drzwi, który kupiliśmy jest zbyt głośny? Nie każdy posiada regulację głośności, ale przymierzając się do zakupu warto wybrać właśnie taki model. Dzięki temu mamy możliwość wyregulowania głośności dzwonka, tak by nie był on dla nas uciążliwy, a każde zadzwonienie nim nie zrywało nas z fotela z sercem w gardle.

Jak przyciszyć dzwonek do drzwi bez regulacji głośności

Jeśli nasz dzwonek nie posiada takiej regulacji poradzić możemy sobie w inny sposób. Pomoże nam zwykła taśma klejąca. Wystarczy, że przyjrzymy się obudowie dzwonka. W niej znajdują się otwory, przez które wydobywa się dźwięk na zewnątrz obudowy.

Weź kawałek taśmy klejącej, a następnie zaklej te otwory. To stłumi trochę dźwięk dzwonka i sprawi, że będzie on cichszy. Im więcej warstw taśmy przykleisz, tym dźwięk będzie bardziej stłumiony. Warto wykorzystać do tego celu srebrną taśmę naprawczą, która jest dość gruba i jednocześnie dobrze tłumi dźwięk.

Dzwonek nadal jest zbyt głośny?

Jeśli to dzwonek typu „gong” wewnątrz znajduje się płytka, w którą uderza trzpień. Można ją przyciszyć zmniejszając jej wibracje podkładając ją kawałkiem filcu lub chusteczką higieniczną. Pamiętajcie jednak, by robić to zawsze na dzwonku odłączonym od prądu.

Podobne artykuły