Preparaty na pluskwy — profesjonalne środki do dezynsekcji

Porady Data publikacji: 24 września 2021

Pluskwy to nie tylko niechciani lokatorzy, ale też bardzo trudne w zwalczaniu pasożyty. Potrafią dobrze się ukryć i żerować na nieświadomych ich obecności domownikach przez wiele miesięcy. Jak z nimi walczyć? Warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki do dezynsekcji, oferowane przez specjalistyczne sklepy. Dowiedz się, jakiego rodzaju preparaty dostępne są na rynku.

Pluskwy w mieszkaniu — jak je rozpoznać?

Znalezienie pluskiew w mieszkaniu nie należy do prostych zadań. Zwykle pierwszym objawem ich występowania są ślady po ugryzieniach, początkowo mylone z pokrzywką alergiczną. Co więcej, pluskwa domowa w swoim początkowym stadium jest bezbarwna. Dopiero potem przybiera kolor brązowy i staje się lepiej widoczna. Chowa się skrzętnie w szparach mebli, pod listwami i obrazami. Żywi się ludzką krwią, a swoją obecność ujawnia późno w nocy, opuszczając kryjówkę w celu znalezienia źródła pokarmu.

Gniazd pluskiew warto szukać w zakamarkach w okolicy łóżek. Insekty trzymają się blisko ludzi i w razie potrzeby wędrują pomiędzy pomieszczeniami i mieszkaniami. W skrajnych przypadkach potrafią  zagnieździć się w elewacjach budynków. Jeśli podejrzewasz bytowanie pluskwy w sąsiednich lokalach, możesz zabezpieczyć swoje mieszkania za pomocą sprawdzonych preparatów do zwalczania owadów biegających. Produkty tego typu znajdziesz w specjalistycznych sklepach, takich Centrum Dezynfekcji, oferujące usługi oraz produkty odpluskwiania w Białymstoku.

Jak wytępić pluskwy z mieszkania?

Jeśli obawy o obecności insektów się potwierdzą, koniecznie należy dokonać odpluskwiania mieszkania. Odkładanie działania w czasie sprawi, że zadanie stanie się jeszcze trudniejsze. Jak pozbyć się pluskiew? Możemy zdecydować się na usługę dezynsekcji. W takim wypadku najlepiej będzie opuścić lokal na kilka dni, zabierając ze sobą zwierzęta domowe. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy tego zrobić, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty na pluskwy.

Jakie środki na pluskwy?

Skuteczny środek na pluskwy domowe powinien zawierać w składzie aktywne składniki insektobójcze. Warto wiedzieć, że pluskwa domowa uodparnia się na wiele powszechnie dostępnych preparatów, dlatego najlepiej jest zakupić kilka wariantów tego typu produktów.

Proszki na pluskwy

Proszki do odpluskwiania służą do sporządzania zawiesiny. Raz rozrobiony preparat musi być zwykle zużyty w przeciągu 7 dni, aby związki chemiczne w nim zawarte nie straciły na skuteczności. Z tego względu do tego typu produktów dołączone są zwykle specjalne miarki, pozwalające na dawkowanie środka. Proszki na pluskwy to bardzo wydajne preparaty, zabezpieczające mieszkanie na dłużej.

Bomby zamgławiające

Preparaty w aerozolu dostępne są zazwyczaj w formie samo opróżniających się puszek. Produkt pozostawia się na kilka godzin w mieszkaniu. Świeca dymna rozpyla biobójczy środek, który wynika w szczeliny mebli, nie pozostawiając widocznych śladów. Zdarza się, że dzięki zastosowaniu bomby zamgławiającej można wybawić pluskwy z kryjówek. Ułatwia to likwidację gniazd i źródła problemu.

Oprysk na pluskwy

Różnego rodzaju spraye na pluskwy to gotowe profesjonalne środki do dezynsekcji. Zwykle można je zakupić w postaci wygodnych butelek lub puszek z rozpylaczem. Ich zaletą jest łatwa aplikacja. Preparaty z zawartością butotlenku piperonalu (PBO) odparowują, przywierając do żywych pluskiew, które następnie zanoszą trutkę do gniazda. 

Pułapki lepowe na pluskwy

Pułapki z klejem służą do monitorowania obecności pluskiew. Zawierają substancje wabiącą, przyciągającą insekty. Dzięki rozłożeniu lepów w domu ograniczysz namnażanie się populacji. Sprawdzają się jako środek wspomagający dezynsekcję. 

Odpluskwianie, a zwierzęta domowe

Wiele preparatów stosowanych w likwidacji pluskiew zawiera permetrynę. Warto mieć na uwadze, że jest środek chemiczny, wysoce niebezpieczny dla naszych pupili. Permetryna może okazać się śmiertelną trucizną, nie tylko dla zwierząt zamieszkujących domowe terraria, ale również dla kotów. Z tego względu, na czas przeprowadzania dezynsekcji, należy je przenieść w bezpieczne miejsce.

Skuteczne środki przeciw pluskwom pomagają w zwalczaniu pluskiew oraz zapobieganiu ich namnażaniu. Warto sięgnąć po sprawdzone preparaty, dostępne w specjalistycznych sklepach.

Podobne artykuły