Pamiętacie o ograniczeniach, które nadal obowiązują?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-07-26

Ministerstwo Zdrowia publikuje każdego dnia komunikaty o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dzisiaj było ich 443. Liczba ta nie spada i od jakiegoś czasu stale na podobnym poziomie. Jest to dla nas informacją, że epidemia się jeszcze nie skończyła.

Ograniczenia, które jeszcze obowiązują

Musimy pamiętać o tym, że nadal obowiązują ograniczenia, których musimy przestrzegać. Jednym z nich jest dystans społeczny. Został on jedynie zmniejszony z 2 m do 1,5 m.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa również jest utrzymany. Musimy robić to w miejscach zamkniętych np. urzędy czy sklepy lub komunikacja zbiorowa. Nie musimy zasłaniać ust i nosa w przestrzeni otwartej, pod warunkiem możliwości zachowania dystansu społecznego.

Oczywiście są pewne wyjątki. Usta i nos możemy odsłonić w barach czy restauracjach gdy spożywamy posiłek lub w lesie.

Kwarantanna nadal dotyczy osób, które przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE lub osób, które miały kontakt z zakażonymi.

Jeśli chodzi o stadiony, to publiczność może zająć 50% miejsc. W przypadku konferencji czy targów limit wynosi 1 osobę na 2,5 m2.

Mimo tego, że na basenach został zniesiony limit osób, to jednak w przypadku aquaparków obowiązuje limit 75% obłożenia obiektu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły