Palisz papierosy? Te 4 witaminy pomogą Ci zregenerować płuca!

Zdrowie Data publikacji: 24 października 2017

Palenie to zły nawyk. Jeśli jednak je rzucisz albo nawet dalej palisz to warto mimo wszystko zminimalizować efekty, które to za sobą niesie. W tym celu należy przyswajać 4 witaminy, które pomogą Ci zregenerować płuca palacza. Zobacz jakie i zacznij je stosować.

Witamina C

Czy wiesz o tym, że palenie zwiększa poziom tej witaminy w naszym organizmie aż o 25%, a jednocześnie ogranicza jej wchłanianie? Dlatego osoby palące powinny spożywać 3x więcej witaminy C niż osoby, które nie palą papierosów. Biernych palaczy dotyczy to samo. Dzięki temu możesz wspomóc swoje płuca w oczyszczaniu się.

Naturalne źródła witaminy C

Podamy Wam teraz 5 najlepszych źródeł witaminy C. Będą one w kolejności od najlepszej, na pewno Was zdziwi, że nie będzie tutaj cytryny. Ale faktem jest, że nie jest ona wcale tak dobrym źródłem tej witaminy jak nam się wydaje.

 1. Papryka
 2. Pomarańcze
 3. Papaja
 4. Jarmuż
 5. Brukselka

Witamina A

To kolejna witamina, która powinna stać się przyjacielem każdego palacza. Wzmacnia ona układ odpornościowy. Palenie bardzo go osłabia, do tego zawiera beta-karoten. Pomoże ona w skutecznym oczyszczeniu płuc.

Naturalne źródła witaminy A

 1. Wątróbka
 2. Marchew
 3. Bataty
 4. Jarmuż
 5. Papryka

Witamina E

Nieodłącznym elementem palenia tytoniu jest zwiększenie ryzyka zachorowania na raka płuc, a witamina E ryzyko to w pewien sposób ogranicza. Dlatego jest ona bardzo dobra dla każdego palacza, to naturalny antyoksydant, który powinien trafić do Twojej diety.

Naturalne źródła witaminy E

 1. Tłuste ryby
 2. Orzechy
 3. Papryka
 4. Szpinak
 5. Natka pietruszki

Witamina B9

Inaczej kwas foliowy, który ma bardzo dobry wpływ na płuca i układ nerwowy. Pomaga nawet w rzucaniu palenia więc jeśli jesteś w trakcie zacznij przyswajać tę witaminę aby ułatwić sobie rzucenie nałogu.

Naturalne źródła witaminy B9

 1. Nasiona dyni
 2. Orzechy
 3. Migdały
 4. Szpinak
 5. Warzywa liściaste

Pewnie zauważyliście, że niektóre produkty są pogrubione. Zrobiliśmy tak dlatego, że właśnie one pozwalają uzupełniać niedobory dwóch i więcej witamin z tej listy. Dlatego wprowadzenie dwóch takich produktów do swojej diety pozwala już zadbać o cały wachlarz witamin pomagających oczyścić nam nasze płuca.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły