Ozdoby świąteczne Boże Narodzenie – jak stworzyć świąteczną atmosferę?

Bez kategorii Data publikacji: 20 września 2023

Klimat Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Można go podkreślić poprzez dobór ozdób świątecznych i przystrojenie wnętrza mieszkania. Dziś podpowiemy Wam jak stworzyć świąteczną atmosferę i na jakie ozdoby warto się zdecydować.

Ozdoby Świąteczne na Boże Narodzenie – nastrojowe lampki i ozdoby choinkowe 

Na pewno wiele osób nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez tradycji przystrajania świątecznego drzewka czy nawet ogrodu lub balkonu. W tym celu oczywiście niezbędne jest nabycie lampek świątecznych, które po zmroku cieszą iluminacją barw i silnym światłem. Można zdecydować się na ciepłe lampki LED, które stworzą wrażenie przytulności w domu albo zimne oświetlenie LED, które zwłaszcza na zewnątrz może doskonale skomponować się z zimowym, mroźnym krajobrazem. Decydując się na choinkę zdobioną maskotkami czy też drewnianymi bombkami ze sklejki można dopasować do niej kolorowe lampki LED. Z kolei gdy stawia się na tradycyjne bombki szklane w jednej tonacji kolorystycznej, to dobrze będą one współgrać z lampkami o białej ciepłej lub zimnej barwie. Choinka może być przyozdobiona także ręcznie wykonanymi bombkami z koronki albo makramy. Takie lekkie ozdoby świetnie sprawdzą się na żywych drzewkach, które mają miękkie igły. Zamiast dużej choinki, można też wybrać małą choinkową dekorację świąteczną albo bogato przystrojoną bombkami, albo wręcz przeciwnie – minimalistyczną, wykonaną ze sklejki czy drutu i podkreśloną diodami LED. 

Dekoracje, które pozwolą Wam poczuć, że idą Święta   

Ozdoby Świąteczne Boże Narodzenie to nie tylko te choinkowe. Można zdecydować się na wiele dekoracji, które ozdobią parapet czy świąteczny stół, a także drzwi. Na te ostatnie można wybrać wieniec udekorowany suszonymi owocami czy szyszkami, ale i taki ozdobiony dzwoneczkami czy bombkami. Na stole czy też parapecie nie może zabraknąć świątecznych świeczników ze świecami zapachowymi. Te ostatnie wprowadzą do wnętrza zapach świątecznych potraw, choćby ciast,  jeszcze zanim zabierzecie się za ich przygotowywanie, ale i kwiatów czy owoców. Takie zapachy wprawią Was w pozytywny nastrój i sprawią, że stres związany ze świątecznymi przygotowaniami zniknie. Jeżeli czerpiecie inspiracje z kultury amerykańskiej i dysponujecie kominkiem, to możecie przyozdobić go tradycyjnymi skarpetami na prezenty. Wtedy na pewno poczujecie atmosferę Świat.       

Podobne artykuły