Oto kolejny powód dlaczego warto mieć psa gdy urodzi nam się dziecko!

Lifestyle Data publikacji: 08 maja 2017

Nie od dziś wiemy, że psy mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też wielu rodziców decyduje się na przyjęcie pod swój dach czworonoga gdy w drodze pojawi się nowy członek rodziny. Psy są również dobrymi opiekunami i mogą nie raz uratować dziecku życie, oto jeden z przykładów.

Historia ta jest dość stara bo sięga aż 1993 roku, dopiero teraz jednak stała się popularna w Internecie. W tym roku urodziła się Rachel. Posiadali też psa rasy collie, który dosyć dziwnie zachowywał się przy niemowlaku. Szczekał i był dosyć rozdrażniony w obecności dziecka, gryzł i szarpał meble oraz zabawki.

Mindi była mamą Rachel. Zmęczona pewnego dnia postanowiła odpocząć i zasnęła razem ze swoją córeczką. Poszła jeszcze wziąć szybki prysznic gdy usłyszała szczekanie psa. Gdy chciała wyjść spod prysznica czekał pod nim już jej pies, który wyraźnie chciał jej coś przekazać.

Pies zaprowadził mamę do łóżeczka córeczki, wtedy po prostu ją zamurowało. Usta dziecka były całe sine. Mama wzięła dziecko na ręce, puls był coraz mniej wyczuwalny – wezwano karetkę.

Nie czekając matka zaczęła robić sztuczne oddychanie i próbowała udrożnić drogi oddechowe dziecka myśląc, że coś wpadło jej do przełyku. Gdy karetka ją zabrała i lekarze przebadali Rachel okazało się, że dziecko zachłysnęło się jedzeniem.

Piesek został natomiast bohaterem całej rodziny ratując życie dziecka. Gdyby nie jego sygnał alarmowy mogłoby już być za późno. Gdyby Mindi wyszła spod prysznica później dziecko mogłoby już się udusić. To naprawdę niesamowite jak psy są mądre i jaką mają intuicję. To nie jedyna historia, którą słyszałam o psie ratującym życie dziecka. Dlatego myślę, że warto mieć czworonoga gdy mamy w domu małe dziecko, będzie miał on je zawsze na oku i opiekował się jak swoim, a gdy coś się zacznie dziać nie tak, ten nas zaalarmuje.

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=KySNv5WD_BQ&feature=youtu.be

Podobne artykuły