Te błędy najczęściej popełniamy podczas golenia

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 2018-05-14 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jakie błędy popełniamy podczas golenia? Robimy to regularnie i często wciąż popełniamy te błędy. Dzisiaj to jednak się skończy!

1. Golenie na sucho

Nigdy nie powinniśmy golić skóry na sucho. Powoduje to podrażnienia i rany. Jeśli tak postępujesz by zaoszczędzić czas to lepiej to zmienić. Nie tylko nie ogolisz się skutecznie, ale również nie będzie to zbyt przyjemne.

To samo dotyczy zbyt mocnego dociskania maszynki do skóry. Nie trzeba tego robić, ostrza są bardzo ostre i wystarczy lekkie dociśnięcie ich do skóry aby ogolić włosy tuż przy niej.

2. Zastępowanie kosmetyków do golenia innymi

Często wydaje nam się, że żel pod prysznic czy mydło w płynie dając poślizg maszynce w zupełności wystarczą. Jednak tak nie jest. Kosmetyki do golenia są specjalnie przystosowane do tego właśnie zabiegu i odpowiednio przygotują włosy do depilacji. Oprócz tego chronią skórę i łagodzą podrażnienia. Dlatego najlepiej stosować dedykowane do tego kosmetyki.

3. Nie używanie kremu po goleniu

Po goleniu o skórę należy zadbać. Dlatego zawsze warto nałożyć balsam lub krem po goleniu, który zadba o skórę, zniweluje podrażnienia i stany zapalne. Może jednocześnie zmniejszyć efekt pojawiania się czerwonych krostek. Pojawiają się one też gdy użyjemy słabej jakości maszynki lub stosujemy ją zbyt długo. Wtedy stępione ostrza zamiast ścinać włosy będą je szarpać.

4. Golenie pod łosy

Zapamiętać należy jedną zasadę, zawsze golimy włosy w kierunku ich wzrostu. Pomoże nam to zniwelować podrażnienia i być może dzięki temu nie będziecie mieć już problemu z czerwonymi krostkami.

Źródło artykułu: https://kobieta.onet.pl/uroda/twarz-i-cialo/10-bledow-ktore-popelniasz-podczas-golenia-to-przez-to-twoja-skora-nie-jest-idealnie/f3bqr1l

Podobne artykuły