O co można poprosić gości weselnych zamiast kwiatów?

Lifestyle Data publikacji: 23 września 2023

Coraz więcej par w zaproszeniach wysłanych do gości prosi o to, aby nie przynosić kwiatów. Jest w tym dużo logiki. Kwiaty zwiędną, a w zamian nich możemy otrzymać inne upominki, które okażą się dużo trwalszą pamiątką o kwiatów. Tylko o co poprosić? W tym artykule mamy dla Was kilka pomysłów, które mogą Wam się spodobać.

Wino zamiast kwiatów

Jednym z bardzo popularnych pomysłów jest poproszenie gości o wino zamiast kwiatów. Jeśli je lubimy, to pomysł jest bardzo dobry. Wino nie jest drogim trunkiem i każdy znajdzie butelkę, która zmieści się w jego budżecie. Co więcej, jest ono nie rzadko dużo tańsze od bukietu kwiatów, które dzisiaj są bardzo drogie.

Często goście będą starali wyszukać się jakieś bardziej niszowe marki. Dlatego mamy okazję spróbować zupełnie nowych win i być może wśród nich znajdziemy swojego nowego ulubieńca. Jeśli więc lubicie wino, to warto przemyśleć ten pomysł.

Książki zamiast kwiatów

Pomysł idealny dla molów książkowych. Jeśli uwielbiasz czytać, to warto rozważyć to rozwiązanie. Książki, które się powtórzą, możemy oddać do biblioteki, domu samotnej matki lub w inne miejsce, gdzie sprawią dużo radości również innym i pozwolą oderwać się od codziennych problemów.

Płyty z muzyką zamiast kwiatów

Kochasz muzykę? Poproś gości, aby przynieśli płytę muzyczną. Może to być ich ulubiona płyta albo ulubiony muzyk. Dzięki temu zyskasz niepowtarzalną muzyczną składankę utworów, z którymi wiążą się wspomnienia z Twojego ślubu. Będą to bowiem ulubione utwory osób, które zaprosiliście.

Upominki charytatywne

W to miejsce możemy zebrać wszystkie pomysły, które dotyczą działań charytatywnych. Wiele par decyduje się na zbieranie rzeczy, które następnie są potrzebne w różnych instytucjach działających społecznie.

Może to być karma dla zwierząt, którą zawieziemy do schroniska dla psów. Warto jednak wcześniej w schronisku zapytać jaką karmę by preferowali. Dużo lepiej jest dostać trochę mniej karmy, ale bardzo dobrej jakości, niż dużo karmy o słabym składzie. Informację taką możemy ująć w zaproszeniu. Warto, aby była ona łatwo dostępna.

Mogą to być też przybory szkolne, zabawki dla dzieci, pluszaki, kolorowanki, podręczniki, wszystko, co może przydać się w różnych ośrodkach opiekuńczych dla dzieci. Pomysłów może być naprawdę wiele, ale przed wypełnieniem zaproszeń najlepiej wybrać ośrodek, który chcemy wspomóc. Udać się do niego i porozmawiać o jego potrzebach. Pomoc jest ważna, ale jeszcze ważniejsze, aby była ukierunkowana w te sektory, które faktycznie tego potrzebują. Kupowanie kolejnych pluszaków do szpitala, gdzie jest ich nadmiar, a za to brakuje środków higienicznych to piękny gest, ale mało praktyczny.

Skarbonka na szczytny cel

Niektóre pary organizują zbiórkę. Przygotowują skarbonkę, do której można wrzucić pieniądze zamiast upominku podczas składania życzeń. Następnie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczają na wybraną organizację charytatywną.

Poinformuj o tym, że nie chcesz kwiatów, ale wybór pozostaw gościom

Lubisz miło się zaskoczyć? Pozostaw wybór gościom. Wystarczy, że w zaproszeniu poinformujesz o tym, aby nie przynosili oni kwiatów. W to miejsce mogą przynieść, co tylko uznają za stosowane. W ten sposób dostaniesz różne upominki, które mogą być bardzo ciekawe.

O co jeszcze można poprosić zamiast kwiatów?

  • słodycze,
  • gry planszowe,
  • płyty winylowe,
  • karty upominkowe do sklepów,
  • zdrapki,
  • kupony Lotto.

Podobne artykuły