10 produktów, które wyleczą otłuszczoną wątrobę

Zdrowie Data publikacji: 28 kwietnia 2018

Stłuszczenie wątroby uważane jest za pierwszy etap jej przewlekłego uszkodzenia. Związane jest z nieprawidłową dietą dlatego może przytrafić się wielu nam nawet gdy o tym nie wiemy. Co gorsze problem ten nie daje żadnych objawów. Może się ona jednak przez to powiększać co może spowodować bóle pod prawym żebrem. Jeśli takie czasami odczuwasz bez żadnej przyczyny to właśnie może być stłuszczenie wątroby. Jeśli oprócz tego jesteś osobą z nadwagą to prawdopodobieństwo, że twoja wątroba jest otłuszczona jest bardzo duże.

Jak z nim walczyć? Bardzo ważna jest nasza dieta. Musimy zmienić tryb naszego życia. Wątrobę należy oczyścić, a jest to ważne bo długotrwały taki stan może spowodować zapalenie czy marskość wątroby. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 produktów spożywczych, które pomagają odwrócić proces otłuszczania się wątroby.

1. Banany

Dzięki zawartości potasu pomagają one oczyszczać w naturalny sposób wątrobę. Ułatwiają one trawienie i zwiększają eliminację toksyn. Pamiętaj jednak, że banany są dość kaloryczne dlatego zaleca się je jedynie w przypadku osób aktywnych fizycznie. Jeśli Twoja praca polega głównie na siedzeniu to skorzystaj z innych produktów przedstawionych niżej.

2. Imbir

Imbir jest źródłem błonnika, który oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga układ pokarmowy. Ale to nie wszystko, zawiera też przeciwutleniacze oraz przyśpiesza metabolizm. Pomaga nam więc w walce z otłuszczoną wątrobą.

3. Bataty

Bataty są dobrym źródłem potasu. Do tego są bogate w magnez, żelazo, witaminę B6, C, D oraz mają działanie przeciwzapalne. To wszystko sprzyja leczeniu naszej wątroby. Dlatego bataty będą dobrym dodatkiem do obiadu zamiast zwykłych ziemniaków.

4. Kurkuma

Kurkuma ma wiele zdrowotnych właściwości, które znane są od tysięcy lat. Jest ona silnym przeciwutleniaczem i ma działanie przeciwzapalne. Łagodzi również problemy trawienne i oczyszcza naszą wątrobę.

5. Ostropest plamisty

To jeden z najlepszych naturalnych środków oczyszczających organizm. Znany był już w starożytności i ma bardzo szerokie spektrum zastosowań medycznych. Badania potwierdzają, że działa pozytywnie na pacjentów, u których zdiagnozowano niewydolność wątroby.

6. Korzeń mniszka lekarskiego

Stymuluje przepływ żółci w ciele i jest doskonały dla przewodu żoładkowo-jelitowego. Jest również bogaty w witaminy i minerały, których potrzebuje nasza wątroba.

7. Olej z czarnuszki

Kupicie go za ok. 16 zł. Nie jest tani, ale też nie trzeba wiele go spożywać. Ma on ciekawe zastosowanie u pacjentów, u których zdiagnozowano choroby wątroby. Wspomaga odtłuszczanie wątroby i zapobiega jej dalszym uszkodzeniom.

8. Surowe warzywa

Surowe warzywa są bogate w składniki odżywcze, które pomagają leczyć chorą wątrobę. Kapusta, buraki, seler, brokuły to te, które działają najlepiej.

9. Witamina E

Jedz więcej produktów bogatych w witaminę E lub ją supelmentuj. Jest ona zalecana dla pacjentów, którzy mają problem niealholowego stłuczenia wątroby.

10. Wątróbka

Jest to mięso bogate w witaminy i minerały takie, których potrzebuje też nasza wątroba np. witamina A, B, kwas foliowy, miedź, żelazo czy cynk. Specjaliści od żywienia potwierdzają, że wątroba jest jednym z najbardziej odżywczych pokarmów, jakie kiedykolwiek zjesz.

Źródło artykułu: http://healthylivingteam.info/10-foods-supplements-that-reverse-liver-disease/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły