Kładziesz się spać? Zjedz banana!

Zdrowie Data publikacji: 07 lutego 2023

Dietetycy nie zalecają jedzenia owoców przed snem. Zawierają one cukry, który podczas snu może odkładać się w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak nie mamy problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi, wtedy możemy pokusić się o zjedzenie banana, zanim pójdziemy do łóżka. Dlaczego warto to zrobić?

Jakie działanie ma banan zjedzony przed snem

Banan jest bogatym źródłem potasu oraz magnezu. Te natomiast sprzyjają rozluźnianiu się mięśni. Dlatego osoby ćwiczące jedzą banany po treningach. Dodatkowo banany zawierają aminokwas, który nazywa się tryptofanem. Ten wspomaga produkcje melatoniny. Hormon ten reguluje nasz rytm snu i pomaga zasnąć, a także obudzić się z uczuciem wyspania.

Jeśli więc macie problemy z zasypianiem. Cierpicie na syndrom niespokojnych nóg. Was sen jest płytki i łatwo się wybudzacie, to w takiej sytuacji jedzenie bananów przed snem może pomóc. To całkowicie naturalny środek, który nam nie zaszkodzi. Pamiętajcie jednak, że banany są dość kaloryczne, dlatego jeśli macie problem z dietą, to jedzenie ich przed samym snem, może nie być dobrym pomysłem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły