Optometrysta czy okulista – czym się różnią i którego wybrać?

Zdrowie Data publikacji: 2022-10-20

Optometrysta i okulista, to nie to samo. Optometrysta nie zajmuje się leczeniem chorób oczu, a dokładnym doborem szkieł korygujących do naszej wady. Może jednak zasygnalizować nam pewne problemy, które będą wymagały już diagnozy okulisty. To właśnie okulista zajmuje się badaniem i leczeniem narządu wzroku.

Do kogo pójść, aby dobrać odpowiednie okulary?

Edukacja optometrysty przygotowuje go do tego, by mógł badać nasz wzrok i na podstawie wykrytej wady dobrać nam odpowiednie soczewki lub okulary. Okulista natomiast tylko jako jeden z elementów edukacji studiował optometrię. Posiada za to szeroką wiedzę, która pomoże zdiagnozować choroby oczu czy urazy i je leczyć.

Dlatego, jeśli chcemy dobrać odpowiednie okulary do naszej wady, to powinniśmy udać się do optometrysty. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby sprawdzić co się dzieje, z naszym wzrokiem. Mamy objawy, które nas martwią lub doznaliśmy urazu, wtedy powinniśmy wybrać się do okulisty.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik Wam pomógł i tera zbędziecie wiedzieć, kiedy iść do optometrysty, a kiedy do okulisty.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły