Oliwa z oliwek na włosy

Uroda Data publikacji: 2021-06-15 / Aktualizacja: 2022-04-02

Oliwa z oliwek na włosy jest bardzo prostym zabiegiem, który każdy z nas może wykonać w zaciszu własnego domu. Dawniej kojarzona była tylko z kuchnią, ale coraz więcej kobiet wykorzystuje ją do pielęgnacji. Olejowanie włosów i nakładanie masek pomoże nam poradzić sobie z poprawą ich kondycji i wyglądu. Chcesz dowiedzieć się jak olejować włosy oliwą z oliwek oraz czy maseczka na włosy z miodu z oliwą z oliwek jest skuteczna? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Oliwa z oliwek do włosów – właściwości.

Oliwa z oliwek do włosów jest często polecanym sposobem na wiele problemów z włosami. Samą oliwę z oliwek znamy już od wielu lat i świetnie sprawdza się w kuchni. Jak się okazuje, jest też tanim i bardzo dobrym kosmetykiem. Przede wszystkim zapewni głęboką regenerację. Przy regularnym stosowaniu możemy odbudować uszkodzone przez modelowanie na ciepło pasma. Wymaga to oczywiście czasu i rezygnacji ze złych nawyków. 

Oliwa z oliwek na włosy ma też właściwości odżywcze. Jest ona ogromną skarbnicą drogocennych składników odżywczych i witamin. Wszystkie te składniki wnikają w komórki naszych włosów, a to wpływa pozytywnie na ich stan. Nie jest to tylko chwilowy efekt, ponieważ substancje wnikają dogłębnie, a to oznacza, że odbudowują strukturę włosa. 

Oliwa z oliwek do włosów zapewni im też głębokie nawilżenie. Zdecydowana większość kobiet ma problem z przesuszonymi włosami. Głównym winowajcą jest stylizacja na ciepło, czyli suszarki, prostownice i lokówki. Częste działanie wysokich temperatur działa destrukcyjnie na nasze włosy. Inne zabiegi, które znacznie je osłabiają to koloryzacja i rozjaśnianie. Stosowanie oliwy z oliwek pomoże nawilżyć włosy, ale też staną się one zdrowe i sprężyste.

Innym wspaniałym działaniem oliwy z oliwek jest działanie przeciwłupieżowe. Często łupież pojawia się przez zbyt przesuszoną skórę głowy, a to z kolei wina złej pielęgnacji. Zamiast używać kosmetyków nawilżających, jeszcze bardziej przesuszamy skórę głowy, na przykład suchym szamponem. Jeżeli walczysz z łupieżem, to oliwa z oliwek na skórę głowy będzie świetny rozwiązaniem. Oczywiście efekty nie pojawią się po pierwszym użyciu, więc trzeba pamiętać o systematyczności. 

Oliwa z oliwek na włosy – efekty.

Oliwa z oliwek na włosy to świetny i naturalny sposób na poprawienie kondycji naszych włosów. Należy pamiętać, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i być systematyczni. Dodatkowo powinniśmy zrezygnować z kosmetyków i urządzeń, które są szkodliwe dla naszych włosów. Nie ma sensu marnować czasu na pielęgnację, jeżeli wciąż będziemy osłabiać ten upragniony efekt. 

Wiele kobiet zmaga się z nadmiernym wypadaniem włosów. Oliwa z oliwek na porost włosów to świetne rozwiązanie. Inne pozytywne efekty, jakich możemy się spodziewać to mocne, odżywione i dogłębnie nawilżone włosy. Pamiętaj, że oliwa z oliwek pomaga walczyć z łupieżem, hamuje wypadanie włosów, poprawia ich skręt, a także nadaje naturalny połysk. Zalet stosowania tej metody jest znacznie więcej, ale to zależy też od naszych oczekiwań i preferencji.

Kto powinien stosować oliwę z oliwek na włosy?

Oliwa z oliwek będzie świetnym rozwiązaniem dla osób z wysoko porowatymi włosami. Takie włosy są niezwykle chłonne, a to oznacza, że mają tendencję do puszenia się przy podwyższonej wilgotności. Olejowanie zamknie łuski włosowate, a dzięki temu zmniejszy się chłonność. Oliwa z oliwek będzie też dobra dla kobiet z kręconymi włosami, ponieważ podkreśla ona skręt. Pamiętaj, że ma też ona działanie delikatnie przyciemniające, a jest to szczególnie istotne dla blondynek. 

Jak olejować włosy oliwą z oliwek?

O oliwie z oliwek do włosów wiemy już bardzo dużo, ale pewnie wciąż zastanawiasz się, jak olejować włosy oliwą z oliwek. Dobra informacja jest taka, że to banalnie prosta czynność. Oliwę z oliwek możemy nakładać zarówno na mokre, jak i suche włosy. Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli pozostawimy taką naturalną maseczkę na całą noc. 

Samo nakładanie nie powinno sprawić problemu. Wystarczy, że wylejemy oliwę z oliwek na włosy i dokładnie rozprowadzimy. Warto nadmiar produktu odciągnąć ręką, ponieważ w innym przypadku zabrudzimy wszystko dookoła. Dużo wygodniejsze jest przygotowanie maseczki na włosy. Nie tylko nakładanie okaże się prostsze, ale też efekty będą jeszcze bardziej zadowalające.

Maseczka na włosy z miodu z oliwą z oliwek.

Maseczka na włosy z miodu z oliwą z oliwek jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na jeszcze intensywniejszej regeneracji i nawilżeniu. Wystarczy połączyć ze sobą w jednym naczyniu dwie łyżki oliwy z oliwek, dwie łyżki miodu i pełnotłusty jogurt naturalny. Dokładnie mieszamy naszą maseczkę i rozprowadzamy na głowie. Pozostawiamy na około 10 minut i spłukujemy. 

Wiemy, jakie właściwości ma oliwa z oliwek, ale miód jest równie wartościowy dla naszych włosów. Zmniejsza łamliwość, chroni przed wypadaniem, a nawet pobudza do wzrostu. Połączenie ze sobą tych składników daje efekt bomby witaminowej dla naszych włosów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.

Maseczka na włosy z oleju kokosowego i oliwy z oliwek.

Przy przygotowywaniu tej maseczki pamiętaj, żeby zachować proporcje 1:2. Jedna łyżka oliwy to dwie łyżki oleju kokosowego. Przygotuj tyle mieszanki, ile będziesz w stanie użyć za jednym razem. Gotową maseczkę dokładnie rozprowadzamy po włosach i pozostawiamy na kilkanaście minut, a następnie spłukujemy. Takie połączenie składników da nam efekt głębokiego nawilżenia i wygładzenia. 

Oprócz tego olej kokosowy zmniejsza łamliwość i wypadanie włosów. Ten naturalny kosmetyk jest zupełnie niedoceniany, a z powodzeniem może zastąpić profesjonalne kosmetyki. Oczywiście nie wszystko jest dla każdego i wiele zależy od rodzaju włosów oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Nie zmienia to jednak faktu, że olej kokosowy pomoże nam poprawić kondycję i wygląd włosów, a przecież na tym zależy nam najbardziej.

Podobne artykuły