Masz w domu aloes? Zadbasz nim o swoje włosy!

Uroda Data publikacji: 27 listopada 2022

Aloe vera to sukulent o właściwościach leczniczych. Rośnie na skalistych, suchych obszarach i może przetrwać lata bez wody. Sok pozyskiwany z liści aloesu jest naturalnym środkiem nawilżającym skórę, stosowanym również do łagodzenia drobnych oparzeń i oparzeń słonecznych. Aloes bardzo łatwo możemy hodować samodzielnie Jak uprawiać aloes w domu, dowiecie się z jednego z naszych artykułów.

Aloes na włosy

Aloes jest świetnym kosmetykiem również do włosów. Nawilża nie tylko same włosy, ale również skórę głowy. Dzięki temu regularne jego stosowanie może pomóc nam w usunięciu problemu z łupieżem. Pomaga również stymulować porost włosów, oraz nabłyszcza je i ułatwia rozczesywanie.

Aloes możemy wykorzystać do mycia włosów, ale niestety nie będzie się idealnie pienił, tak jak szampon. Dlatego dużo lepiej jest zastosować go jako dodatek do szamponu, mieszając go z nim podczas mycia głowy, czy jako wcierkę.

Najprostsze będzie chyba wykorzystanie aloesu jako wcierki do włosów. Wystarczy wtedy żel aloesowy nałożyć na dłonie, a następnie wetrzeć we włosy począwszy od nasady.

Podobne artykuły