Ile razy dziennie myć włosy? Ekspert wyjaśnia

Uroda Data publikacji: 09 lipca 2024

Czy mycie włosów dwa razy to tylko chwyt marketingowy, czy może istnieje uzasadnienie dla takiego postępowania? Olga Poniatowska, kliniczna trycholożka i dermatolożka, wyjaśnia wątpliwości na swoim koncie na TikToku, gdzie dzieli się wiedzą i obala mity dotyczące pielęgnacji włosów oraz skóry głowy — informuje Onet Kobieta.

Na pytanie, czy powinniśmy myć głowę dwukrotnie, nawet jeśli robimy to codziennie, Poniatowska odpowiada stanowczo: „Tak, jeśli chcesz mieć czystą skórę głowy. Przecież po to ją myjesz”.

Trycholożka tłumaczy, że podczas pierwszego mycia usuwamy zanieczyszczenia i resztki produktów do stylizacji, a drugie mycie pozwala na dokładne oczyszczenie skóry głowy. Dodatkowo, jeśli używamy szamponu z dodatkowymi właściwościami, takimi jak nawilżanie, łagodzenie, działanie przeciwłupieżowe czy stymulowanie wzrostu włosów, drugie mycie i pozostawienie szamponu na włosach przez 3-5 minut umożliwia lepsze i skuteczniejsze działanie składników.

Kiedy jeden z użytkowników zapytał, czy zasada ta dotyczy również krótkich włosów, Poniatowska potwierdziła, że tak. Opinie na temat dwukrotnego mycia włosów są podzielone — dla niektórych jest to oczywiste, dla innych niekoniecznie. Niemniej jednak, według ekspertki, jest to kluczowy krok w utrzymaniu zdrowych i dobrze wyglądających włosów.

Podobne artykuły