Jak odróżnić żywność GMO od naturalnej?

Zdrowie Data publikacji: 28 lipca 2017

Produkty GMO zalały rynki na całym świecie. Ich produkcja jest tańsza, a produkty, które wyglądają idealnie sprzedają się lepiej. To dlatego, że kupujemy oczami i wybieramy te produkty, które wyglądają najbardziej apetycznie. Dlatego sami wpadamy w pułapkę producentów GMO.

Zwróć uwagę na wygląd

Produkty GMO mają idealny wręcz wygląd. Ich skórka jest jednolita i kolorowa. Kształt nie ma zastrzeżeń. Tylko produkty modyfikowane genetycznie mogą wyrosnąć w ten sposób, natura nie jest aż tak idealna.

Czytaj etykiety

Zazwyczaj producenci organicznych produktów chętnie się tym chwalą. Producent GMO raczej będzie starał się ukryć ten fakt. Dlatego na produktach naturalny znajdziemy często etykiety mówiące o tym, że jest to produkt w 100% naturalny lub wolny od GMO. Kod PLU dla produktów GMO będzie zaczynał się od 8. Produkty naturalne mają na początku 9, a nawożone 4.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły