Cytryna jak lekarstwo. 5 problemów, które rozwiążesz za jej pomocą!

Zdrowie Data publikacji: 20 października 2018

Cytryna jest doskonałym domowym lekarstwem. Jak można ją wykorzystać i jakie dolegliwości pomaga leczyć? Dzisiaj przedstawimy Wam pięć sposobów na wykorzystanie cytryny.

Ból gardła

Cytryna jest naturalnym środkiem łagodzącym ból. Wymieszaj sok z cytryny z miodem i dodaj do odrobiny wody lub mleka, a następnie wypij. Łagodzi to ból gardła, a miód na jego ściankach tworzy warstwę ochronną, która łagodzi uczucie drapania w gardle.

Kamienie nerkowe

Sok z cytryny może zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych lub rozpuścić te, które już istnieją. W nerkach gromadzi się wapno, które tworzy kryształki, one rosną i stają się coraz boleśniejsze. Codzienne picie soku z cytryny zapobiega temu i rozpuszcza już istniejące. Taki przepis zdradziła mi kiedyś starsza osoba, która od lat piła sok z cytryny z miodem. Wyciskała sok z pół kilo cytryn do 0,5l miodu. Mieszała i pozostawiała taką mieszankę w lodówce. Następnie rano dwie łyżki tej mikstury dodawała do letniej wody i piła tak codziennie.

Reguluje poziom pH

Zdrowe ciało powinno zawierać zrównoważony poziom pH. Picie wody z cytryną, która jest kwaśna pomaga utrzymać kwaswo-zasadową równowagę organizmu.

Potas

Potasu potrzebuje nasz organizm każdego dnia. Większość uważa, że najlepszym jego źródłem są banany. Niestety są one wysokokaloryczne jak na owoce. Dlatego jeśli odchudzasz się, nie możesz ich jeść codziennie. Za to cytryny pomagają schudnąć, a do tego są również bogate w potas, który utrzymuje Twoje serce zdrowe i pomaga regulować ciśnienie.

Zapobieganie rakowi

Ctryna ma działanie antynowotworowe. Witamina C, która znajduje się w cytrynie jest silnym przeciwutleniaczem. Dlatego picie wody z cytryną można uznać jako działanie zapobiegające chorobom nowotworowym.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły