Odciski palców na szklanych urządzeniach w kuchni? Tak im zapobiegniesz

Bez kategorii Data publikacji: 29 kwietnia 2024

Sprzęty AGD ze szklanym wykończeniem wyglądają bardzo elegancko. Świetnie pasują do kuchni w połączeniu z frontami mebli na wysoki połysk. Niestety, minusem tego rozwiązania jest to, że podczas codziennego użytkowania, pozostają na nich odciski palców. Nie wygląda to estetycznie, dlatego wymagają one od nas dużo częstszego sprzątania. Można jednak temu zapobiec i jak to zrobić, dowiesz się w tym artykule.

Płyn zapobiegający odciskom palców na szklanych powierzchniach

Wykonamy domowy płyn do mycia takich właśnie powierzchni, który zapobiegnie pozostawianiu odcisków palców. Aby go zrobić, potrzebujemy butelkę z atomizerem, w której umieścimy wszystkie składniki. Potem wystarczy nią wstrząsnąć i zastosować na powierzchni. Pamiętaj, aby płyn nakładać najpierw na ściereczkę, a nie bezpośrednio na powierzchnię.

Składniki

  • 1/4 szklanki wody destylowanej (woda z kranu może pozostawiać kamienne osady)
  • 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń
  • 2 łyżeczki octu spirytusowego
  • 2 łyżeczki nabłyszczacza do naczyń, którego używamy w zmywarce

Czy płyn ten można stosować na innych powierzchniach? Tak, ale należy uważać, gdyż jednym składnikiem jest ocet spirytusowy. To nic innego jak kwas, który może wchodzić w reakcję z powierzchnią. Dlatego nie zaleca się mycia nim luster czy frontów mebli kuchennych, których lakier również może z czasem ucierpieć.

Podobne artykuły