Dodajesz mleka do herbaty? Zobacz dlaczego nie powinnaś tego robić!

Zdrowie Data publikacji: 25 marca 2019

Bawarka – tak nazywa się herbata z mlekiem. Najprawdopodobniej wywodzi się ona z kuchni francuskiej. Niektórzy ją lubią i piją, inni natomiast nie rozumieją jak można łączyć herbatę z mlekiem. Jest jednak jeszcze coś ciekawego co dotyczy tego napoju i co sugeruje, że picie herbaty w ten sposób nie jest zbyt dobre.

Dlaczego nie pić herbaty z mlekiem

Pomijając już sam fakt, że napój taki jest dużo bardziej kaloryczny. Problem leży w białku, które znajduje się w mleku. Herbata sama w sobie dobrze wpływa na nasze naczynia krwionośne. Jeśli jednak dolejemy do niej mleka, to całe to działanie jest niwelowane. Nie możemy więc korzystać z przeciwutleniaczy, które znajdują się w herbacie. Pamiętacie też jak babcie mówiły, aby pić kawę z mlekiem gdy karmicie piersią aby wspomóc laktację? Tak naprawdę sposób ten nie działa.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły