Nowy abonament RTV – tym razem już nie unikniesz zapłaty!

Technologie Data publikacji: 19 lipca 2019

Abonament RTV to temat, który jak rzeka przewija się każdego roku. Rządowi chodzi o jego ściągalność, która jest znikoma. Użytkownikom telewizorów zaś o jego nie płacenie. Większość ma kablówkę czy telewizję satelitarną i nawet nie ogląda programów Telewizji Polskiej. W dobie Internetu niektórzy nawet nie mają telewizji tylko oglądają filmy na Netflix czy HBO GO, a w myśl ustawy i tak musieliby płacić abonament RTV.

Od nowego abonamentu RTV nie uciekniesz

Co roku przewijają się newsy, które wieszczą kontrole i wreszcie ściągnięcie należności. Jednocześnie są promocje, które pozwalają zapłacić mniej by zachęcić tych, którzy się nie zdecydowali, a wolą uniknąć problemów. Jednak jak domyślamy się i tak przynosi to oczekiwanych rezultatów. Jak donosi SpidersWeb w mediach ostatnio pojawiły się informacje o jego likwidacji, nie chodzi jednak o jego usunięcie, a o zmienienie formuły na bardziej ściągalną.

Nieoficjalne informacje głoszą, że abonament będzie pobierany automatycznie w ramach corocznego rozliczenia PIT. Oznacza to, że nie będzie jak przed nim uciec, ale też jednocześnie nie będzie nas to w ogóle angażować. Wiele osób może nawet nie wiedzieć o tym, że płaci abonament jeśli nie zainteresują się szczegółowiej swoim rozliczeniem. Przypomnijmy, że wraz ze zniżką zapłacimy za abonament 245,15 zł rocznie.

Podobne artykuły