Link do usunięcia fb – usuwanie Facebooka KROK PO KROKU!

Technologie Data publikacji: 11 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2024-04-15

Jeśli jesteś tutaj, to zapewne potrzebny jest Ci link do usunięcia FB. Nic dziwnego, Facebook jest pełen przeróżnych opcji i dotarcie do tych, na których nam zależy, zwyczajnie jest po prostu czasochłonne i trudne. Dlatego przychodzimy Ci z pomocą i udostępniamy dokładny link do usunięcia Facebooka. Pamiętaj jednak, że aby go otworzyć, musisz być zalogowany na swoim koncie w przeglądarce.

Tutaj znajdziecie link do usunięcia konta na fb. Pozwala to na trwałe usunięcie konta z Facebooka. W artykule powiemy Wam jak krok po kroku usunąć konto na Facebooku. Z tym poradnikiem na pewno będzie to proste. Warto się z nim zapoznać, bo Wasze konto nie zostanie usunięte od razu. Facebook wprowadził tutaj okres „kwarantanny”, podczas którego jeszcze możecie zmienić zdanie.

Jak usunąć konto na Facebooku?

Jeśli chcemy usunąć swoje konto na Facebooku, to tak naprawdę mamy dwie opcje do wyboru. Konto możemy dezaktywować lub usunąć trwale. Jaka jest różnica?

W przypadku dezaktywacji konta możemy je ponownie przywrócić w dowolnym momencie. Oznacza to, że nasze wszelkie dane dalej są przechowywane na serwerach Facebooka. Nie są one jednak publicznie dostępne, nikt nie może przeglądać już więcej naszej osi czasu, a my nie występujemy  wynikach wyszukiwania na Facebooku. Jeśli ktoś jednak z nami pisał w komunikatorze, te wiadomości będą dalej widoczne.

Jeśli zdecydujemy się trwale usunąć konto, nie będziemy mogli odzyskać do niego dostępu. Pozostanie nam jedynie założenie nowego konta. Jednak mamy jeszcze chwilę czasu, by ponownie powrócić bez utraty danych. Gdy wyślemy wniosek, jest on rozpatrywany przez kilka dni, jeśli w tym czasie zalogujemy się na swoje konto, to jego usuniecie, zostanie anulowane. Dlatego, jeśli zdecydujecie się usunąć swoje konto, nie logujcie się, aby sprawdzić, czy nadal jest, bo usunięcie okaże się nieskuteczne.

Wiecie już, jakie są możliwości, dlatego podpowiemy Wam teraz jak z nich skorzystać. Zajmiemy się w pierwszej kolejności dezaktywacją konta na Facebooku.

Jak dezaktywować konto na Facebooku

Gdy jesteśmy zalogowani na Facebooku, kliknijmy ikonę, która rozwija menu. Znajduje się ona na górnym granatowym pasku maksymalnie po prawej stronie i symbolizuje strzałkę w dół.

Następnie wybieramy opcję Ustawienia i przechodzimy do zakładki Ogólne, która znajduje się po prawej stronie na nowo otwartej stronie. Tutaj mamy również możliwość pobrania kopii swoich danych z Facebooka. Będą to np. wiadomości, statusy na osi czasu, zdjęcia czy filmy. Warto więc to zrobić.

Jeśli chcemy dalej zdezaktywować konto, klikamy Zarządzaj kontem, a następnie na dole ekranu klikamy opcję Dezaktywuj konto. Od tej chwili nikt nie może się z nami skontaktować, widzieć naszej osi czasu czy naszego profilu.

Aby ponownie aktywować konto na Facebooku, musimy się na nie po prostu zalogować. Wymaga to jednak dostępu do adresu e-mail i numeru telefonu, jeśli korzystamy z niego podczas logowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub nas!

Jak trwale usunąć konto na Facebooku

Jeśli opcja dezaktywacji konta nie jest wystarczająca, możemy trwale usunąć konto na Facebooku. Po skutecznym usunięciu nie będziemy jednak mogli ponownie przywrócić swojego konta, dlatego warto zastanowić się, czy to chcemy w danej chwili zrobić. Jeśli chwilowo chcemy przestać korzystać z platformy i nie wiemy, czy wrócimy do niej w przyszłości, opcja dezaktywacji konta jest dla nas praktyczniejsza.

Jeśli zdecydowaliście, że nie będziecie więcej korzystać z Facebooka, należy przejść do strony pomocy, która mówi o tym, jak trwale usunąć konto na Facebooku. Znajduje się tutaj informacja, która przypomina nam, że konto zostanie usunięte całkowicie, a odzyskanie jakichkolwiek materiałów przez nas opublikowanych nie będzie już możliwe.

Znajduje się tutaj również link do usunięcia konta na fb. Wystarczy, że będąc zalogowanym na swoim koncie, klikniesz dany link, a zostaniesz przekierowany do odpowiedniego formularza. Zostanie nam jeszcze raz wyświetlone okno, w którym proszeni jesteśmy o potwierdzenie, że chcemy na pewno usunąć konto. Klikamy, Usuń moje konto. Teraz nasze konto nie będzie już dostępne, a wszelkie ślady naszej aktywności na Facebooku zostaną usunięte. Facebook zastrzega sobie prawo 90 dni do czasu pełnego usunięcia zgromadzonych danych, ale w tym czasie nie będą one już wykorzystywane.

Jak usunąć konto na Facebooku, ale zachować Messenger?

Pamiętaj o tym, że usunięcie konta na Facebooku, powoduje również usunięcie konta Messenger wraz ze wszystkimi Twoimi wiadomościami. Dlatego, jeśli chcesz zachować konto w messengerze, możesz zamiast usuwania konta na Facebooku, dokonać jego dezaktywacji. Aby to zrobić, wystarczy, że po kliknięciu linku do usuwania konta na stałe, który jest dostępny na początku artykułu, zamiast opcji usuwania konta, wybierzesz opcję Dezaktywuj konto.

Usuwanie konta Facebook – opis możliwości

Na początku artykułu, tłumaczyliśmy, iż mamy dwie opcje. Dezaktywacja konta i usuwanie na stałe. Obie opcje znajdziemy po kliknięciu link do usuwania konta. Mamy jednak możliwość skorzystania jeszcze z dodatkowych możliwości, które przygotował facebooka.

Możemy pobrać swoje informacje, co oznacza, że pobierzemy udostępnione przez nas posty, zdjęcia oraz inne informacje przesłane do Facebooka. Bardzo dobra opcja, jeśli chcemy zachować je.

Możesz również przenieść swoje informacje, takie jak zdjęcia i filmy do innych platform np. Dropbox. Dropbox to wirtualny dysk w chmurze. Oznacza to, że gdy zlecimy taką informację, nasze filmy i zdjęcia zostaną wysłane na wskazany przez nas dysk w chmurze i będziemy mieć nadal do nich dostęp z różnych urządzeń i miejsc.

Mamy również tutaj ostrzeżenie dotyczące administrowania np. grupami. Gdy usuniemy swoje konto, grupa zostanie bez administratora. Może zostać wtedy zarchaizowana, dlatego przed tym warto przydzielić innego administratora do grupy.

Ostatnia już opcja przed usunięciem konta to zarządzanie własnością aplikacji. Jeśli jednak nie zajmujesz się programowaniem, tworzeniem stron i nie tworzyłeś żadnych aplikacji w Meta for Developers, to ta opcja w ogóle Cię nie interesuje.

Mamy nadzieję, że ten kompletny poradnik odpowiedział na wszystkie Twoje wątpliwości i bez trudu znaleźliście link do usunięcia fb oraz wiecie już jak to zrobić, go mnogość opcji jest tutaj też ogromna.

Podobne artykuły