Niezwykłe zastosowania wytłaczanek po jajkach

Porady Data publikacji: 12 października 2021

Gdy w sklepie kupujemy jajka zapakowane są one w wytłaczankę wykonaną z kartonu. Zazwyczaj po wykorzystaniu wszystkich jajek wyrzucamy wytłaczanki do śmieci. Powinniśmy wrzucić ją do pojemnika na selektywną zbiórkę odpadów o kolorze niebieskim. Tam wrzucamy papier. Pod warunkiem, że jest czysty. Nie musimy jednak się ich pozbyć, gdyż mają one sporo ciekawych zastosowań, które mogą nam się przydać.

Wielkanocna dekoracja

Wytłoczki do jajek i wydmuszki możesz wykorzystać do stworzenia fajnej dekoracji na Wielkanoc. Wyhodujemy w nich rzeżuchę. Wystarczy nam bawełniana wata, nasiona rzeżuchy oraz jajka i wytłaczanka. Wydmuszka sparzamy, a następnie umieszczamy w nich namoczoną watę. Następnie posypujemy ją nasionkami i wkładamy do wytłoczki.

Na efekty nie będziemy musieli długo czekać. Już po tygodniu kiełki rzeżuchy wyrosną z naszej waty. Dlatego dekorację tę najlepiej jest zrobić tydzień przed Wielkanocą.

Kreatywna gra dla dziecka

Z wytłaczanki po jajkach możemy zrobić prostą grę dla dzieci, która rozwinie ich umiejętności. Ma ona po pięć przegródek w dwóch rzędach. W nich dziecko będzie umieszczać kolorowe klocki według wzoru. Przygotowaliśmy dla Was kilka gotowych plansz, które wystarczy wydrukować i wyciąć. Przygotuj przedmioty w kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym i żółtym.

Każda plansza ma dwie kombinacje. Wystarczy po wycięciu obrócić ją, aby zmienić kolejność kolorowych pól. Możesz zrobić również swoje własne plansze i dodać więcej kolorów.

Rozpałka na grilla

Chcesz naprawdę szybko rozpalić grilla, a przy tym zrobić to bez używania parafinowych podpałek? Weź wytłaczankę po jajkach. Następnie do każdej z przegródek włóż jeden brykiet węgla drzewnego. Zamknij i podpal. Jeśli masz pod ręką kilka chipsów, dodaj je do środka. To nie żart. Chipsy są tłuste i bardzo dobrze zajmują się ogniem, przez co są idealną podpałką do grilla.

Połóż ją w worku na śmieci na dnie

Z pewnością nie lubisz, gdy po wyjęciu worka na śmieci okażę się, że dno przeciekło i śmietnik jest teraz brudny. W worku mogła być mała nieszczelność, której nie zauważymy. Wytłaczanki po jajkach pomogą nam temu zapobiec. Wystarczy włożyć je na dno worka na śmieci. Pochłoną one wilgoć, a do tego wzmocnią jego dno, dzięki czemu worek nie pęknie podczas wynoszenia odpadów do pojemnika na zewnątrz.

Biodegradowalne sadzonki

Z kartonowej wytłaczanki po jajkach możemy zrobić biodegradowalne sadzonki. Wystarczy w każdej z przegródek umieścić trochę ziemi, a następnie zasiać nasiona. Gdy wykiełkują odcinamy przegródkę i w całości przesadzamy ją do ziemi. Wytłaczanka rozłoży się sama. To bardzo wygodny sposób na sadzenie sadzonek.

Organizer na drobiazgi

Masz malutkie śrubki, nakrętki i inne drobiazgi, których nie masz gdzie trzymać? Jako organizer wykorzystać możesz wytłaczankę po jajkach, która ma już przecież gotowe przegrody. Najlepsze w tym jest to, że nic nas nie kosztuje, a gdy przestanie spełniać swoje zadanie możemy po prostu ją wyrzucić.

Podobne artykuły