Jak wyczyścić pralkę?

Porady Data publikacji: 08 czerwca 2017

Pralka chociaż jest urządzeniem służącym czyszczeniu to sama w sobie też musi być od czasu do czasu wyczyszczona. W przeciwnym wypadku nasze ubrania będą brzydko pachniały oraz z prania wychodziły zabrudzone. Akurat dawno nie sprzątałam swojej więc przy okazji porobiłam Wam zdjęcia. To tylko 3 miesiące od kiedy ostatni raz ją czyściłam!

Czyszczenie szufladki na proszek

Szufladkę na proszek bez problemu można wyjąć. Wtedy dokładnie możecie zanurzyć ją w misce z wodą i za pomocą choćby płynu do mycia naczyń dokładnie umyć, a następnie wypłukać. Zerknijcie jeszcze tylko do wnęki, z której ją wyjęliście. Zobaczcie tylko ile brudu tam się znajduje i to wszystko wraz z proszkiem i płynem do płukania dostaje się do Waszego prania.  Aby ją wyczyścić użyj mokrych ściereczek. Przydatna też często okazuje się szczoteczka np. do zębów, która pozwala dotrzeć w trudniejsze zakamarki.

Filtr od pralki

Teraz przyznajcie się same przed sobą, kiedy ostatnio go wykręcałyście? Zajrzyjcie do niego, a zobaczycie jak brudny jest. Zbierają się na nim wszelkie osady, które wrzucimy do pralki wraz z ubraniami.

Zobaczcie jak wyglądał mój. Nie wiem jakim cudem znalazły się tam chusteczki zapobiegające farbowaniu.

Uszczelka

Uszczelka od pralki to siedlisko brudu. Wystarczy użyć mokrej ściereczki i ją trochę odchylić aby ją wyczyścić. Założę się, że wasza ściereczka będzie prawie czarna po przejechaniu wewnątrz uszczelki. No chyba, że często ją czyścicie :)

Bęben pralki

Mimo, że bęben pralki wygląda najlepiej ze wszystkich jej części to nie oznacza, że jest super czysty. Wszystko dzieje się wewnątrz rowków, którymi napływa woda. Osad wapienny oraz inne osady lubią się tam po prostu zbierać. Dlatego warto raz na jakiś czas kupić sobie specjalny środek do czyszczenia wnętrza pralek. Nie tylko zadba o jej wygląd, ale zabije również grzyby oraz pleśń.

Podobne artykuły