Nie płacił 14 lat abonamentu RTV, ale znalazł sposób jak wykręcić się od kary

Lifestyle Data publikacji: 24 września 2020

Abonament RTV jest obowiązkowy. Powinien uiszczać go każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny. W tym roku opłata wynosi 7 zł za odbiornik radiowy miesięcznie i 22,7 zł za telewizyjny lub telewizyjny i radiowy. Od przyszłego roku ceny nieznacznie wzrosną. Jednak wiele osób tak naprawdę abonamentu RTV nie płaci. Wtedy w naszym domu mogą pojawić się kontrolerzy, a my będziemy musieli zapłacić karę.

Nie inaczej były w przypadku historii, którą opisał serwis biznesinfo.pl. Mężczyzna nie płacił abonamentu RTV, a po 14 latach otrzymał informację o konieczności uiszczenia wysokiej kary.

Kary jednak nie zapłaci

Kary jednak nie zapłaci, udało mu się znaleźć sposób by jej uniknąć. Sprawa trafiła do sądu administracyjnego bo dłużnik nie miał chęci by uiścić naliczoną sumę.

Mężczyzna zarejestrował kiedyś kupiony telewizor. Otrzymał numer abonenta, dostał książeczkę do wpłat. Poczta Polska argumentowała więc, że opłata im się należało.

Mężczyzna utrzymuje jednak, że w 2004 wyrejestrował telewizor. Poczta Polska chciała jednak zobaczyć dowód. Oczywiście mężczyzna nie miał go, po tylu latach dokument po prostu mógł się gdzieś zapodziać lub ulec zniszczeniu. Mężczyzna postanowił jednak odbić piłęczkę.

Zażądał by Poczta Polska okazała dokumenty, w których nadano mu numer abonenta i potwierdzenie ich nadania. Jak się okazuje, PP nie jest w posiadaniu takich dokumentów. Nie miała więc podstaw do ściągnięcia należności.

Tym samym mężczyzna uchylił się skutecznie od zapłacenia zaległego abonamentu i kary.

Podobne artykuły