Uważajcie na to oszustwo. Emerytka z Sopotu straciła w ten sposób 30 tys. złotych!

Lifestyle Data publikacji: 29 maja 2021

Stale jesteśmy narażeni na działania oszustów, którzy starają się okraść nas z naszych pieniędzy. Sięgają oni po różne sposoby. Niektóre z nich są bardziej wyszukane, inne mniej. Nie ma to jednak znaczenia, jeśli okażą się one skuteczne, a my przez to stracimy swoje całe oszczędności.

Oddała oszustowi 30 tys. złotych

Jedną z ofiar oszustów stała się ostatnio 77-letnia mieszkanka Sopotu, która przez balkon wyrzuciła 30 tys. złotych. Stała się ona ofiarą manipulacji. Warto znać sposób działania oszustów korzystających z tej metody, aby ochronić siebie i swoich bliskich przed stratą majątku.

Mieszkanka Sopotu otrzymała telefon, z którego dowiedziała się, że nadano do niej paczkę, ale adres jest niepełny. Oszust podszywający się w ten sposób pod urząd pocztowy zyskał w ten sposób adres zamieszkania ofiary, który potem mógł wykorzystać w dalszej części oszustwa.

Otrzymała wkrótce drugi telefon, tym razem z policji. Przynajmniej tak zapewniał ją rozmówca. Poinformował on o obławie policji, która trwała w rejonie zamieszkania niczego nie spodziewającej się jeszcze ofiary. Jednocześnie wzbudził w niej strach informując, że łupem mogą być jej pieniądze zgromadzone w mieszkaniu.

Tym samym udało mu się przekonać ofiarę do tego, aby wszystkie oszczędzone przez lata pieniądze wyrzuciła przez balkon w ręce oszusta. Oczywiście żadna obława nie miała miejsca. Była to tylko historia stworzona na potrzebę oszustwa. Oczywiście osoba odbierająca pieniądze nie była również policjantem. Zniknęła ona z jej oszczędnościami.

Dlatego pamiętajcie, by nigdy nie przekazywać nikomu swoich oszczędności. Żadne służby nie będą prosić Cię o to, aby przekazać im pieniądze. Metoda oszustwa na policjanta jest incydentem, który powtarza się od dłuższego czasu. Dlatego warto uważać.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl / rmf24.pl

Podobne artykuły