Codzienne czynności, które wykonujesz nieprawidłowo!

Lifestyle Data publikacji: 27 lutego 2019

Nasze życie składa się z wielu monotonnych czynności powtarzanych codziennie. Nawet nie zastanawiamy się nad tym jak je robić, weszło nam to w nawyk tak silnie, że robimy to wręcz automatycznie. Z nawykami trudno jest walczyć, ale czasem warto. Nie zdajemy sobie bowiem sprawy z tego, że niektóre z tych czynności wykonujemy nieprawidłowo. Oto kilka przykład. Ciekawe czy będziecie tym zaskoczeni i czy również popełniacie takie błędy.

Niezamykanie deski przed spłukaniem wody

Czy zawsze zamykasz deskę zanim spłuczę wodę? Jeśli nie to musisz zmienić swój nawyk. Podczas spłukiwania wody w powietrze wyrzucana jest mgiełka, która nie jest widoczna dla naszego oka, ale znajduje się w niej mnóstwo bakterii. Wzbijają się one w powietrze i osiadają na wszystkim wokół.

Używanie antyperspirantu

Najlepszym momentem na zastosowanie antyperspirantu jest wieczór. Większość z nas robi to rano po prysznicu. Niestety wtedy ilość potu generowanego przez ciało jest większa. Antyperspirant ma za zadanie zatkać kanaliki potowe i usunąć brzydki zapach. Dlatego gdy stosujemy go rano jest mniej skuteczny. Najlepiej jest użyć antyperspirantu wieczorem i rano nie powtarzać. Zwykle dobry antyperspirant i tak działa 24h, a w nocy nie pocimy się tak mocno.

Zasłanianie buzi podczas kaszlenia

Zawsze gdy dziecko kaszle mówimy „zasłoń buzię ręką”. Nie jest to dobrą radą. Gdy kaszlemy lub kichamy wirusy trafiają na nasze dłonie. Później dotykamy innych rzeczy lub osób i wzajemnie się zarażamy. Dlatego bardzo dobrym sposobem jest zasłonięcie twarzy chowając ją w ramie.

Spanie na brzuchu

Śpisz na brzuchu? To jest bardzo złe dla Twojego kręgosłupa. Jest wtedy bardzo obciążony i nie może dostatecznie odpocząć. Bardziej optymalną pozycją jest spanie na plecach. Jeśli więc nawet po nocnym wypoczynku bolą Cię plecy to spróbuj nie spać na brzuchu.

Podobne artykuły