Nie możesz schudnąć? Sprawdź tę jedną rzecz!

Zdrowie Data publikacji: 07 sierpnia 2020

Chcesz schudnąć, ale nie możesz? Jest wiele powodów, przez które nie możemy zrzucić zbędnych kilogramów. Często jednak to sami jesteśmy winni tej sytuacji popełniać proste błędy podczas odchudzania.

Jednym z błędów, który popełniamy sprzyja letni atmosfera odpoczynku i wolnego czasu. Jest nim mianowicie spożywanie alkoholu.

Chcesz schudnąć, ale jednocześnie nie stronisz od piwa czy drinków. Dieta, na której jesteś nie przynosi żadnych wymiernych efektów? To już znasz winowajcę.

Chcesz schudnąć? Unikaj alkoholu!

Alkohol sam w sobie zawiera kalorie. Najwięcej będą miały oczywiście kolorowe drinki, do których dodawany jest sok, słodkie napoje czy syropy.

Kaloryczne jest również piwo. Jedna butelka piwa ma ok. 250 kcal. Wystarczy wypić 4 butelki piwa, aby dostarczyć organizmowi 1000 kcal. Lampka wina to również nie najlepszy wybór. W zależności od rodzaju może mieć 100 kcal.

Jeśli mamy wybrać jakiś alkohol to najlepsza będzie czysta wódka. Nie tylko z racji tego, że ma najmniej kalorii, ale również dlatego, że wypijemy jej najmniej. Ma ona bowiem dużo większą zawartość alkoholu. Warto jednak zwrócić czym będziemy ją popijać. Zamiast napojów gazowanych lepiej wybrać niesłodzony sok owocowy czy najlepiej wodę z miętą i cytryną.

Chcesz schudnąć? Zrezygnuj z alkoholu na miesiąc i zobacz jakie wtedy osiągniesz efekty.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły