Nie masz monety do wózka? Zobacz jak go odblokować bez niej!

Porady Data publikacji: 01 września 2019 / Aktualizacja: 2021-03-16

Nie masz drobnych ani żetonu, a potrzebujesz wózka, aby zrobić większe zakupy? Warto znać wtedy kilka trików, które Ci w tym pomogą. Nie będziesz już musiała się martwić czy masz przy sobie 1 zł lub 5 zł na wózek :) Pamiętaj też o tym, że zawsze możesz podejść do jakiejś kasy i poprosić o żeton. Zwykle kasjerki mają przy kasie cały woreczek żetonów, które bez opłaty dają Klientom niemającym drobnych na wózek. Robiłam tak w Lidlu czy Castoramie.

Kluczami od domu

Pierwszy z trików będzie polegał na użyciu kluczy od domu. Potrzebujemy dwóch kluczy, które układamy na kształt rozwartych nożyczek. Następnie wkładamy je zamiast monety, a te odblokują zapadki, które znajdują się po bokach. W ten sposób wózek się odblokuje, a my możemy wyjąć klucze. Nie musimy ich zostawiać w środku.

fot. cda.pl

Okrągłym kluczem

fot. Domowy Sposób

Kolejnym sposobem jest użycie klucza z okrągłą główką. Wystarczy włożyć go zamiast monety, ale klucz musi znajdować się w środku cały czas dopóki nie oddamy wózka. Zobaczcie jak to zrobić na wideo poniżej.

Brelokiem

fot. PremiumMoto TV

Być może macie przy kluczach taki plastikowy brelok z karteczką do podpisania? Jeśli go macie to idealnie pasuje on do wózków z Biedronki. W ten sposób bez problemu go odbezpieczycie. Zobaczcie na wideo poniżej.

Podobne artykuły