Masz takie buty? Zobacz jak w prosty sposób możesz je czyścić!

Porady Data publikacji: 11 stycznia 2018

Buty z owczej wełny to hit zimowy od wielu lat. Zastanawiasz się jak czyścić buty emu czy ugg? To bardzo proste, a dzisiaj przedstawimy Wam prosty sposób na czyszczenie tych butów.

Chociaż buty te mają wśród mężczyzn nagrodę „najmniej seksowych butów” to są jednak wygodne i ciepłe. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet na nie się decyduje. Prawdziwe buty tego rodzaju robione są z naturalnej owczej wełny oraz skóry. Organizacja PETA w 2016 roku przygotowała krótkie wideo, które pokazuje w jaki sposób traktowane są zwierzęta, z których pozyskuje się „surowiec”. Możecie obejrzeć go tutaj, ale uważajcie. Film zawiera drastyczne sceny.

Jak czyścić buty z owczej wełny i skóry

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kupno tych butów w czasie zimy na pewno przyjdzie czas, że trzeba będzie je wyczyścić. Dzisiaj podpowiemy wam jak czyścić buty z owczej skóry. Jest na to bardzo prosty sposób, a buty z pewnością nie ulegną zniszczeniu.

fot. Jessica Kielman dla eHow

Niestety woda czy sól drogowa pozostawiają na butach brzydki nalot. Aby zająć się nim najpierw napełniamy miskę zimną wodą. Dodajemy dwie łyżki mydła kastylijskiego. Nie jest ono tanie, można je kupić w płynie. Za to jednak gdy już je będziecie mieć w domu możecie wykorzystać je do wielu rzeczy. Mydło to jest bardzo delikatne więc nadaje się dla osób z wrażliwą skórą, nawet dzieci. Świetnie sprawdza się przy skórze suchej i wrażliwej lub z problemami skórnymi. Często jest stosowane jako szampon czy żel pod prysznic. Odżywia i nawilża skórę oraz włosy dzięki unikatowym składnikom.

Do czyszczenia wykorzystamy też miękką szczotkę i ściereczkę. Najpierw za pomocą miękkiej szczotki delikatnie myjemy buty wykonując „masaż”. Namaczamy szczotkę w roztworze wody i mydła kastylijskiego i gdy jest wilgotna czyścimy nią buty. Uważaj, kolor teraz się zmieni, ale wróci do normy po wyschnięciu.

Gdy całe buty są już umyte teraz wilgotną ściereczką wycieramy buty by doczyścić skórę i usunąć mydło, które mogło się na niej osadzić. Dlatego co jakiś czas obracamy i płuczemy ściereczkę aby nie rozprowadzać mydła, a usunąć je z powierzchni.

Buty zostały poddane kuracji czyszczącej, czas je wysuszyć. Postaw je w ciepłym miejscu aby wyschły same. Nie rób tego gorącym strumieniem powietrza np. z suszarki. Mogą stać w pobliżu grzejnika. Do środka włóż butelki, aby cholewy nie były wywinięte. Dzięki temu zachowacie kształt butów.

Gdy buty już wyschną jeszcze raz wymasuj je już suchą i miękką szczotką np. naturalną szczotką do włosów. Teraz Twoje buty będą wyglądać znów jak nowe :)

Zobacz poradnik wideo

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=VIow8h0yXNM

Podobne artykuły