Netflix nie chce, abyś udostępniała konto rodzinie. Zobacz, jakie przewidziano konsekwencje.

Technologie Data publikacji: 18 marca 2022

Według rankingu przeprowadzonego przez SentiOne (styczeń 2022), Netflix był najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce w 2021 roku. Podczas korzystania z Netflixa możemy założyć kilka profili. Dzięki temu każdy z domowników ma swoją własną listę ulubionych filmów i seriali dostosowaną do jego własnych preferencji.

Opcja ta często wykorzystywana jest do dzielenia abonamentu przez kilka osób. Aplikację można zainstalować na wielu urządzeniach, a potem nawet na czterech ekranach oglądać w tym samym czasie. Wtedy miesięczna cena abonamentu za 60 zł dzieli się na cztery osoby. Realnie więc abonament kosztuje na 15 zł. Netflix doskonale zdaje sobie sprawę, że w ten sposób traci i chce nas do tego zniechęcić.

Czy można współdzielić konto Netflix z członkami rodziny?

Odpowiedzią na to pytanie jest regulamin serwisu Netflix, którego punkt 4.2 jasno mówi, iż dostęp nie może być udostępniany żadnych osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym. W okresie członkostwa firma Netflix udziela użytkownikowi ograniczonego, niewyłącznego i nieprzenoszalnego prawa dostępu do serwisu Netflix i Treści oferowanych w serwisie Netflix. Z wyjątkiem określonych powyżej praw użytkownik nie uzyskuje żadnych innych praw, tytułów własności ani udziałów. Użytkownik zobowiązuje się nie wykorzystywać serwisu w celu publicznego rozpowszechniania.

Regulamin serwisu Netflix (stan na 18.03.2022 r.)

Konsekwencje dzielenia konta Netflix

Zakładając konto na Netflix i przystępując do planu abonamentowego potwierdzamy warunki korzystania z usługi. Teoretycznie powinniśmy więc wcześniej się z nimi zapoznać, ale praktyka pokazuje, że w większości przypadków po prostu ich nie czytamy.

Jeśli zaczniemy współdzielić swoje konto z osobami spoza naszego gospodarstwa domowego, możemy spotkać się z konsekwencjami. Jest nią blokada konta. Oczywiście można ją zdjąć po dokonania weryfikacji dostępu do usługi. Aby to zrobić trzeba podać specjalny kod, który otrzymamy mailem lub przez SMS.

Blokady, które wprowadza Netflix przeprowadzone są na podstawie lokalizacji, w której korzystamy z usługi. Jeśli użytkownik nie będzie mógł potwierdzić, że konto należy do niego, będzie musiał wykupić swój abonament.

Podobne artykuły