Nauka przez zabawę i rozwój dziecka – wyjątkowe zabawki LEGO

Parenting Data publikacji: 02 listopada 2022

Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla dziecka, który zapewni mu doskonałą, wielogodzinną zabawę, a jednocześnie pozwoli rozwinąć kreatywne myślenie i zdolności manualne, poznaj świat, w którym królują klocki LEGO, od pokoleń kształtujące wyobraźnię. Fenomen klocków polega na ich ponadczasowości oraz uniwersalności. To zabawki dla każdego – adresowane nie tylko do małych, ale również starszych dzieci, a nawet dorosłych. Warto poznać zestawy LEGO przygotowane przez duńskiego producenta, który od 1932 roku zaskakuje ciekawymi propozycjami. Wśród nich każdy znajdzie coś interesującego dla swojej pociechy (lub dla siebie!).

Wcielaj się w role i twórz niezwykłe historie z LEGO Friends

Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem na wspieranie rozwoju dziecka. Zarówno manualnego, jak i emocjonalnego. Zestawy dla dzieci pochodzące z kolekcji LEGO Friends przeznaczone są dla pociech powyżej szóstego roku życia, które uwielbiają odgrywać różne role i chcą przenieść się do świata, w którym ludzie przyjaźnią się ze zwierzętami, w którym nie brakuje kolorowych łodzi oraz pojazdów, a zabawa może odbywać się na plaży, targu czy domku na drzewie. To właśnie ta ostatnia sceneria pochodząca z zestawu Domek na Drzewie przyjaźni, na którą składa się 114 elementów, daje wiele zróżnicowanych możliwości. Dzieci mogą nadawać postaciom realistyczne funkcje, takie jak budowanie domku dla ptaków czy korzystanie ze stolarskiego imadła. Dodatkowo mogą propagować ekologiczny styl życia, zbierając miód z własnego ula. Co najważniejsze – maluchy uczą się w ten sposób poznawać emocje – River, jedna z postaci dostępnych w tym zestawie, panicznie boi się pszczół. Ponadto mogą poznać ludzkie ograniczenia i uczyć się tolerancji, gdyż inna postać jeździ na wózku inwalidzkim. Co ciekawe, z okazji dziesięciolecia serii LEGO Friends, w zestawie zostały ukryte kultowe elementy ze starszych zestawów. To fantastyczna przygoda, którą można przeżywać na nowo każdego dnia, czerpiąc wyjątkową radość z zabawy. Inną propozycją pochodzącą z tej kolekcji może być Ekologiczna kawiarnia w Heartlake City – kreatywna zabawka, która nauczy dzieci troszczyć się o środowisko. Maluchy mogą uprawiać własne owocowe i warzywa, piec chleb, a następnie robić z niego kanapki, obsługiwać klientów restauracyjki, a posiłki i napoje rozwozić na rowerze, aby nie zanieczyszczać powietrza! To fantastyczny zestaw LEGO Friends, który również daje wiele możliwości zabawy, a co najważniejsze – towarzyszącej temu radości.

Dołącz do grona bohaterów i opanuj umiejętności ninja dzięki LEGO NINJAGO

Razem z bohaterami Wu, Lloyd, Kai, Zane, Jay, Nya i Cole maluchy będą mogły stawić czoła wrogim oddziałom, chroniąc miasto przed złymi najeźdźcami. Świat LEGO NINJAGO przepełniony jest pojazdami obronnymi, smokami, świątyniami oraz wieloma innymi budynkami oraz minifigurkami, które pozwalają codziennie przeżywać niesamowitą przygodę, budując własne sceny niczym z filmu akcji. Jedną z propozycji pochodzącą z tej kolekcji jest Złoty Ultra Smok Lloyda – dynamiczna i potężna postać z czterema głowami. Ruchomy model składający się aż z 989 elementów będzie idealnym pomysłem na prezent dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia. Oprócz smoka w zestawie można znaleźć uzbrojonych wojowników, z których każdy został wyposażony w charakterystyczną broń oraz dziesięć minifigurek. Na uwagę zasługuje również Wielofunkcyjny ultramech ninja. Niesamowity zestaw z dużym mechem został złożony z małego mecha oraz trzech pojazdów ninja – odrzutowca, samochodu oraz czołgu. Zabawki LEGO NINJAGO pozwalają nie tylko na rozwijanie wyobraźni, ale również ćwiczenie zdolności manualnych, dzięki wielu maleńkim elementom. To fantastyczna propozycja dla małych konstruktorów, miłośników ninja, którym klocki LEGO dostarczą maksimum frajdy tworzenia oraz późniejszej zabawy.

Coś miłego również dla najmłodszych – poznaj zabawki LEGO DUPLO

Zestawy dla dzieci od 1,5 roku życia to LEGO DUPLO – ciekawe zabawki rozwojowe pełne kolorowych klocków przeznaczonych do kreatywnej zabawy. Oprócz standardowych elementów w różnorodnych kolorach, LEGO DUPLO oferuje także klocki z literkami oraz cyferkami, ułatwiające maluchom ich poznawanie, zwierzęta, postaci czy kwiatki. Jedną z propozycji, która często jest wybierana jako pierwsze LEGO zabawki dla małego dziecka, jest zestaw Pudełko z klockami, w którym oprócz typowych elementów znajduje się również specjalny pojemnik do ich przechowywania. Znane maluszkom obiekty i kolorowe kształty zachęcają do zabawy w udawanie. Zestawy LEGO dają możliwość dowolnego łączenia klocków, dzięki czemu każdy zestaw daje praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia. Zwierzęta, budynki, a może po prostu wysokie wieże – kreatywne klocki dla dzieci nie pozwalają się nudzić. Czas na kreatywne budowanie to zabawki LEGO DUPLO dla nieco starszych maluchów w wieku około 2-3 lat. Zabawy dla dzieci w tym wieku polegają już nie tylko na poznawaniu kształtów, ale tworzeniu własnych postaci, budowli czy obiektów. LEGO zabawki w dalszym ciągu są większe niż standardowe zestawy LEGO, jednak dają zdecydowanie więcej możliwości niż początkowe zestawy dla dzieci. Małe dzieci mają często wielkie pomysły, które warto realizować przy pomocy odpowiednio dobranych narzędzi – w tym przypadku fantastycznie sprawdzą się LEGO zabawki.

Nie tylko klocki LEGO Friends, LEGO Ninjago oraz LEGO DUPLO

Zarówno zabawki LEGO Ninjago, jak i LEGO DUPLO, a także klocki LEGO Friends są w stanie zapewnić maluchom wiele dobrego. Wspomagać rozwój wyobraźni, rozwijać kreatywne myślenie, poznawać i nazywać emocje, odgrywać różne role, ćwiczyć zręczność oraz zdolności manualne, a przy tym wszystkim gwarantują fantastyczną zabawę, która nigdy się nie nudzi. Klocki LEGO Friends uczą przyjaźni, tolerancji oraz otwartości, zabawki LEGO Ninjago to propozycja dla małych konstruktorów, którzy uwielbiają przenosić się za pomocą wyobraźni do odległych światów, w których toczy się walka dobra ze złem. Zabawki LEGO DUPLO to kreatywne modele dla najmłodszych, które są uwielbiane zarówno przez 1,5-roczne dzieci, dopiero poznające kolory i kształty, jak i trzylatki, którym zestawy LEGO pozwalają na pierwsze konstrukcje. Przedszkolaki uczą się budowania zwierząt, rakiet, ciast i nie tylko. Jednak to nie jedyne zestawy LEGO dostępne w ofercie producenta. LEGO City, pozwalające na tworzenie metropolii, LEGO Creator, dające możliwość budowania każdego modelu na kilka sposobów czy LEGO Dots, stanowiące połączenie zabawy i sztuki to tylko niektóre z naprawdę wielu ciekawych rozwiązań, wśród których można znaleźć odpowiednią opcję dla dziecka w każdym wieku, uwzględniającą jego zainteresowania oraz pasje.

Podobne artykuły