Narzędzia ogrodowe – jakie kupić?

Ogród Data publikacji: 14 lutego 2022

Jakie kupić narzędzia ogrodowe? Co przyda się do pielęgnowania domowego ogródka? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Narzędzie ogrodowe – jakie kupić?
  2. Gdzie kupić narzędzia ogrodnicze i kosiarki elektryczne?

Skompletowanie odpowiednich narzędzi ogrodniczych nie jest z reguły trudne. Są jednak czasami takie sytuacje, że nie wiemy, jakie urządzenia powinniśmy posiadać. Dotyczy to głównie osób, które nigdy nie mieszkały w domu i nigdy nie zajmowały się ogrodem. Jakie narzędzia ogrodowe zatem warto kupić?

Narzędzia ogrodowe – jakie kupić?

Zastanawiasz się, jakie narzędzia ogrodowe kupić? Co powinien mieć każdy, kto posiada ogród pod domem? Kompletowanie narzędzi jest wbrew pozorom bardzo proste! I zależy oczywiście od tego, co w tym ogrodzie mamy lub planujemy mieć. Na pewno przydadzą się nożyce ogrodowe, kosiarka, grabie i łopata. Grabie wykorzystuje się najczęściej do wyrównywania i – jak sama nazwa wskazuje – grabienia. Łopata i widły to narzędzia stosowane przy kopaniu oraz przenoszeniu ziemi. Do spulchniania gleby, rozdrabniania grudek czy skutecznego usuwania chwastów polecamy motykę. Kosiarka to oczywiście niezbędne urządzenie, dzięki którym bez problemu skosimy trawę.

Z podstawowych narzędzi przyda Ci się na pewno sztychówka fiskars, czyli szpadel prosty, wyróżniający się solidnym wykonaniem i trwałością. To ergonomiczne rozwiązanie, które nie powoduje zmęczenia przy długiej pracy, a to dzięki temu, że trzonek w tych modelach jest wygięty pod takim kątem, aby zapewniać naturalną pozycję naszego działa w trakcie pracy. Odpowiednie wygięcie trzonka minimalizuje także napięcie mięśni pleców. Natomiast kąt nachylenia uchwytu, który wynosi 17 stopni, naśladuje nasz naturalny ruch dłoni. Szpadel ten doskonale sprawdzi się zarówno do kopania, jak i przekopywania i sadzenia. Zaostrzone krawędzie ułatwiają działanie również w cięższej glebie. Na blacie szpadla natomiast umieszczono odpowiednią podporę, dzięki której nasza praca jest efektywniejsza.

Gdzie kupić narzędzia ogrodnicze i kosiarki elektryczne?

Szukasz sklepu z rozbudowaną ofertą, w którym będziesz mógł kupić kamień biała marianna, architekturę ogrodową, nawozy, nasiona czy narzędzia ogrodnicze? Potrzebujesz takiego miejsca, w którym będzie wszystko, co Cię interesuje, aby nie musieć składać zamówień w kilku sklepach? Sprawdź ofertę sklepu eGarden – gwarantujemy, że właśnie tam znajdziesz wszystko do ogrodu – od narzędzi, przez doniczki, akcesoria, grille, kociołki na ognisko, systemy nawadniające, odzież ochronną czy narzędzia ogrodnicze ręczne. Nie zwlekaj i już teraz zapoznaj się z asortymentem, wybierz interesujące Cię rozwiązania i złóż zamówienie. Dobra kosiarka elektryczna i narzędzia spalinowe przydadzą się w każdym ogrodzie. Warto więc wybierać porządne sprzęty, czego przykładem są elektryczne nożyce do pielęgnacji ogrodu lub przycinania trawy. Lepsze urządzenia będą mogły pracować na większych obszarach, a kosiarki elektryczne dłużej podziałają na jednym ładowaniu. 

Jeżeli natomiast nie chcesz w ogóle ładować sprzętu do ogrodu, wybierz kosiarki spalinowe. Podobnie jest jeżeli chodzi o narzędzia ręczne przydatne przy pielęgnacji rabat kwiatowych oraz pielęgnacji trawnika. Solidne trzonki z tworzywa sztucznego sprawdzą się na długi czas podczas przenoszenia ziemi lub przy takich czynnościach jak grabienie liści. Jeżeli chodzi o trawnik, to do jego pielęgnacji można znaleźć wiele narzędzi. Dobrze też zakupić nożyce elektryczne do większych krzewów, co pozwoli łatwo uzyskać obcięte gałęzie i sprawi, że drzewka owocowe będą lepiej rosły. Przyda się także coś do rozdrabniania większych grudek ziemi.

Podobne artykuły