10 pomysłów upiększających ogród, które wykonasz samodzielnie

Ogród Data publikacji: 29 kwietnia 2019

Chcesz by Twój ogród był piękny i wyglądał wyjątkowo? Zrób dekoracje do ogrodu samodzielnie, a będziesz mieć gwarancję niepowtarzalności i do tego mnóstwo satysfakcji z wykonanej pracy. Pomysły, które dzisiaj Ci przedstawimy będą bardzo proste w wykonaniu i nie drogie. Dzięki temu tak naprawdę wszyscy mogą z nich skorzystać i urozmaicić swój ogród na wiosnę. Już nie długo pogoda będzie jeszcze piękniejsza, a odpoczynek w ogrodzie sprawi Ci wtedy wiele przyjemności :)

Karmnik dla motyli

Chcesz by do Twojego ogrodu zawitały motyle? Według tej instrukcji możesz zrobić karmnik dla motyli. Motyle potrzebują świeżej wody. Gdy zrobisz dla nich taki wiszący wodopój chętnie będą spędzać czas w Twoim ogrodzie i zdobić go swoją obecnością.

Organizer na narzędzia

Na pewno masz w swoim ogrodzie narzędzia, które wykorzystujesz podczas dbania o niego. Dobra organizacja jest bardzo ważna, dlatego mamy dla Was fajny pomysł na wykorzystanie palety. Możecie stworzyć z niej organizer i mieć wszystko pod ręką.

Karmnik dla ptaków

Zwierzęta ożywiają ogród. Obecność ptaków sprawia, że czujemy większą bliskość z naturą. Możecie zaprosić je do swojego ogrodu robiąc dla nich karmnik. Może on być stylowy jeśli tylko chcecie. Oto jeden z przykładów wykorzystania do tego filiżanki :) Jak Wam się podoba?

Mini oczko wodne

Lubicie obecność wody? Ja uwielbiam. Zawsze czuję się jakoś lepiej gdy w pobliżu znajduje się jakieś oczko wodne czy szemrzący strumyk. Zrobienie oczka wodnego wcale nie musi być trudne, wręcz przeciwnie. Możecie zrobić je w kilka minut. Zobaczcie tylko tę instrukcję.

Dekoracja z opony

Wyrzuciłaś już stare zimowe opony? jeśli jeszcze nie to wystarczy puszka farby w sprayu aby zrobić piękny kwietnik. Jak podoba Ci się ten pomysł? :)

Wiszący kwietnik

Stylowa dekoracja do ogrodów, które nie są zbyt duże. Wiszące kwietniki zajmują mniej miejsca niż rabatki. Do tego bardzo wygodnie uprawia się w nich zioła, które później można wykorzystać w swojej kuchni. Jeśli chcielibyście zrobić taki kwietnik to tutaj znajdziecie instrukcję.

Biedronki z piłek golfowych

Wykorzystaj piłki golfowe oraz czerwoną i czarną farbę aby stworzyć fajną dekorację do ogrodu. Będą to biedroneczki :) Instrukcję znajdziecie tutaj.

Ścieżka

Nie masz pomysłu na wyjątkową ścieżkę do ogrodu? Zobacz to, może Cię zainspiruje :) Wygląda naprawdę ciekawie.

Pufy do ogrodu

Wykorzystaj stare opony i sznur aby stworzyć pufy do ogrodu :) Pełną instrukcję zobaczysz tutaj.

Pomysłowa rabatka z cegieł

Wykorzystaj stare cegły aby zrobić takie arcydzieło :)

Podobne artykuły