Jak naprawić mały interfejs w Adobe Photoshop

Technologie Data publikacji: 26 lutego 2017 / Aktualizacja: 2022-03-27

Gdy kupicie nowego laptopa np. z monitorem 13 lub 15 cali i zainstalujecie Adobe Photoshop CS4 zapewne w pełnej rozdzielczości interfejs programu będzie zbyt mały. Mały interfejs Photoshopa można bardzo łatwo naprawić.

Niestety Adobe nie popisało się i w nowych laptopach w pełnej rozdzielczości program jest po protu zbyt mały aby z niego korzystać. Elementy interfejsu są małych rozmiarów i ich klikanie jest bardzo niewygodne. W wyższych wersjach, bodajże CS5 i CS6 jest opcja skalowania interfejsu do 200% w preferencjach. W wersji CS4 niestety tego nie ma, ale można obejść ten problem.

Jak naprawić mały interfejs programu Adobe Photoshop CS4

Zaczynamy od dokonania odpowiedniego wpisu w rejestrze. Następnie do niego się odwołamy i tym samym powiększymy interfejs programu tak, że będzie znów zdatny do użytku.

  1. Wciśnij przycisk Windows + R
  2. Wpisz regedit
  3. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows > CurrentVersionSideBySide
  4. Kliknij prawym przyciskiem w puste pole i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32 bitowa)
  5. Nadaj jej nazwę PreferExternalManifest
  6. Kliknij na nią dwa razy, wprowadź Dane wartości 1 i wybierz system dziesiętny 
  7. Potwierdź i zamknij edytor rejestru

Połowa pracy jest już za nami. Teraz pobierz manifest. Jest to plik z linku poniżej. Nie bój się, nie zawiera wirusów. Pobierz go i rozpakuj, a zawartość skopiuj i przenieś do folderu z aplikacją Photoshop. Jeśli nic nie zmienialiście podczas instalacji będzie to Dysk C > Program Files > Adobe > Adobe Photoshop CS4 (64 Bit). Wklej tutaj plik i potwierdź bo Windows jeszcze zapyta o prawa do zapisu. Musisz pamiętać, że plik manifest musi znajdować się w tym samym folderze co Photoshop.exe.

Pobierz plik manifest

Teraz już wystarczy otworzyć program i interfejs powinien wyglądać normalnie jeśli wszystko zrobiliście poprawnie. Sposób ten działa na 64-bitowych maszynach. Jeśli masz system 32-bitowy musicie otworzyć plik manifestu w programie np. Notepad++ i zmienić amd64 na x84. To powinno rozwiązać problem. Po próbie włączenia może jeszcze pojawić się problem z biblioteką DLL, poradę jak go rozwiązać znajdziesz poniżej.

Problem z biblioteką DLL

Plik manifestu możesz edytować za pomocą programu Notepad++ i samodzielnie zmienić typ systemu. Jeśli wystąpi błąd z biblioteką dll możesz ją zmienić.

name=”Microsoft.VC80.CRT”
version=”8.0.50727.42″

lub

name=”Microsoft.VC90.CRT”
version=”9.0.21022.8″

W zależności od tego, z którą biblioteką wysąpi problem. Jeśli z VC80 to spróbuj podmienić w pliku manifestu na VC90 i odwrotnie.

UWAGA! Po aktualizacji systemu może on wyrzucić wpis z rejestru. Na pewno nie usunie manifestu, który dodaliście do folderu Photoshop. Jeśli po aktualizacji Windowsa program znów będzie mały to wystarczy wejść ponownie do Edytora Rejestru i ponownie wykonać czynność.

Podobne artykuły