Napojów BEZ KALORII nie powinny pić kobiety po menopauzie. Zobacz dlaczego!

Zdrowie Data publikacji: 02 marca 2019

Menopauza wiąże się ze zwolnieniem metabolizmu. Wiele kobiet ma wtedy problem z utrzymaniem wagi. Decydują się więc na pewne zmiany w swojej diecie. Przykładowo słodkie napoje mogą zostać zastąpione napojami „zero kalorii”. Okazuje się jednak, że napoje bez cukru dla kobiet po menopauzie mogą być szkodliwe.

Napoje bez cukru nie dla kobiet po menopauzie

Jak podaje serwis 5 minut dla zdrowia, problemem tego typu napojów są słodziki. Słodki smak trzeba skądś uzyskać, a skoro nie jest to cukier są to więc substancje słodzące. Najnowsze badania natomiast mogą być niepokojące dla kobiet po menopauzie.

Badania takie przeprowadzili naukowcy z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku. Badania przeprowadzone na grupie  82 tysięcy kobiet w wieku od 50 do 79 lat. Same badania trwały natomiast 10 lat.

W wyniku tych badań naukowcy doszli do wniosku, że kobiety, które spożywały dwa napoje bez cukru dziennie miały aż o 23% wyższe ryzyko udaru, niż kobiety, które piły tylko jeden lub zrezygnowały z nich całkowicie.

Jest jednak pewna wątpliwość. Badania te są badaniami wywiadowymi. Kobiety podczas prowadzonych wywiadów mogły nie zdradzać prawdy. Dlatego badania mają być przeprowadzone jeszcze raz i to dokładniej. Naukowcy chcą sprawdzić w jakim stopniu napoje bez cukru mogą być szkodliwe dla kobiet po menopauzie.

Źródło artykułu: https://5minutdlazdrowia.pl/slodkie_napoje/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły