7 sygnałów, które daje Twój organizm jeśli pijesz za mało wody!

Zdrowie Data publikacji: 06 stycznia 2017

Nasz organizm w większości składa się z wody. Gdyby nie woda życie na naszej planecie nie istniałoby. Nic więc dziwnego, że jest dla nas tak ważna. Możemy nie jeść przez dłuższy czas, ale musimy pić. Codziennie musimy dostarczać organizmowi określoną liczbę płynów, inaczej zacznie się o nie upominać dając nam pewne sygnały, o których teraz powiemy.

1. Bóle głowy

Bóle głowy to bardzo częsty objaw odwodnienia. Czasami wystarczy napić się szklanki wody aby ból przeszedł. Często szukamy powodu w czymś innym, zmęczeniu czy niewyspaniu. Łykamy tabletki, a wystarczy po prostu napić się wody.

2. Permanentne zmęczenie

Jeśli ciągle czujesz się ospale i doskwiera Ci uczucie zmęczenia to może być oznaka, że potrzebujesz więcej wody. Zacznij pić 1,5l wody dziennie, a objawy powinny ustąpić.

3. Nieświeży oddech

Jeśli masz problemy z nieświeżym oddechem, chociaż często myjesz żeby i nie masz problemów z próchnica to odpowiedzialna za to może być zbyt mała ilość płynów. W zdrowym organizmie ślina produkowana w odpowiedniej ilości powoduje zabijanie bakterii w jamie ustnej. Gdy jest jej zbyt mało oddech robi się nieświeży (tak jak podczas nocy).

4. Sucha skóra

Skóra również składa się z wody i jej potrzebuje. Gdy w obiegu jest jej za mało robi się ona sucha i do tego pogarsza się jej stan. Zwiększa się poziom toksyn w organizmie, które nie są usuwane przez wodę. Wtedy zaczynają się problemy ze skórą, wypryski, stany zapalne. Dlatego zwróć uwagę na stan swojej skóry, odpowiednia ilość pitej wody może znacząco go poprawić.

5. Kolor moczu

To objaw, na który bardzo łatwo możesz zwrócić uwagę. Im mocz jest ciemniejszy tym bardziej organizm jest odwodniony. Jednocześnie nie może być zbyt biały bo to oznacza, że pijesz zbyt dużo wody. Staraj się pić tyle wody aby był jasnożółty.

6. Gorączka

Jeśli bez powodu dopada Cię gorączka to może to być oznaka odwodnienia organizmu i to już takiego, że to nie przelewki. Zacznij wtedy uzupełniać płyny i kontroluj swoją temperaturę. Jeśli nic się nie zmienia musisz skonsultować się ze swoim lekarzem.

7. Brak potu

Jeśli wykonujesz wysiłek fizyczny i nie pocisz się to oznacza, że pijesz zbyt mało wody. Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego należy uzupełniać płyny dużo częściej.

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły