4 powody aby nie lekceważyć pojawiających się siwych włosów!

Zdrowie Data publikacji: 23 kwietnia 2017

Pojawianie się siwych włosów, zwłaszcza w młodym wieku jest pewnym sygnałem, którego nie powinniśmy lekceważyć. Mogą one sygnalizować nam pewne problemy zdrowotne. Jeśli w porę skonsultujesz to ze swoim lekarzem możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

1. Problemy z sercem

Ten problem najczęściej maja mężczyźni. Jeśli zbyt szybko siwieją Ci włosy jest to powód do konsultacji z kardiologiem. Naukowcy wiążą bowiem siwienie włosów z wysokim ryzykiem choroby niedokrwiennej serca. W początkowej fazie nie wykazuje ona żadnych szczególnych objawów.

Więcej przeczytacie na European Association of Preventive Cardiology

2. Gromadzenie się nadtlenku wodoru

Zwykle włosy wytwarzają niewielką ilość nadtlenku wodoru. Czasami siwienie może być powodem zbyt dużej ilości nadtlenku wodoru i można je leczyć takim samym sposobem jak zaburzenia pigmentacji skóry.

Więcej przeczytacie na  University of Bradford

3. Brak witaminy D3 i B12

Siwienie włosów może być wywołane brakiem witamin D3 i B12. Naukowcy odkryli, że brak witaminy D3 powoduje utratę melaniny, która nadaje kolor włosom i skórze. To samo odnosi się do braku witaminy B12.

Więcej przeczytacie na  US National Library of Medicine

4. Palenie

Palacze nie powinni być zaskoczeni, że wcześniej pojawią się u nich siwe włosy. Palenie tytoniu to udowodniony badaniami powód siwienia włosów. Palenie tytoniu powoduje też wcześniejsze wypadania włosów.

Więcej przeczytacie na US National Library of Medicine

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-health/5-reasons-why-its-dangerous-to-ignore-the-appearance-of-gray-hair-328860/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły