Jak zmniejszyć ochotę na słodycze? Te produkty zmniejszają apetyt na słodkości

Zdrowie Data publikacji: 14 kwietnia 2021

Jak zmniejszyć ochotę na słodkości? To pytanie rozbrzmiewa w głowach osób, które bardzo często czują wręcz nieodpartą chęć zjedzenia czegoś słodkiego. Dietaodchudzanie – to wszystko oparte jest na kluczowej zasadzie, która kategorycznie zabrania spożywania cukrów prostych w nadmiernych ilościach. Słodycze nierzadko składają się z niezdrowych, wręcz groźnych dla organizmu substancji i z tego powodu powinniśmy szukać sposobów na zredukowanie ochoty na nie do minimum.

Powody, dla których warto nie jeść słodyczy

Cukier nie jest szkodliwy dla człowieka, jeśli potrafimy obchodzić się z nim rozsądnie. Nadmierne ilości z pewnością będą działać negatywnie na organizm, a musimy mieć na uwadze, że współcześnie cukier występuje praktycznie wszędzie.

By jeszcze lepiej uświadomić sobie jego szkodliwość, warto poznać powody, dla którego nie warto się nim zajadać:

 • Stabilizacja wagi – jedzenie cukru często sprawia, że się od niego uzależniamy i z każdym dniem pragniemy go znacznie więcej. Nic więc dziwnego, że nasza waga w zastraszającym tempie rośnie. Rezygnacja z cukru pozwoli na jej ustabilizowanie.
 • Zwiększona wydajność i energia – paradoksem jest fakt, że po produkty z dużą ilością cukru sięgamy, gdy nasz organizm odczuwa spadek sił. Jeśli będziemy nagminnie wspomagać się węglowodanami doprowadzimy do tego, że ciało nie będzie w stanie samodzielnie utrzymać prawidłowego, naturalnego poziomu energii.
 • Lepszy wygląd skóry – zmniejszenie ilości cukru może dokonać wielkich zmian w przypadku skóry, a głównie pozwoli raz na zawsze pozbyć się trądziku. 
 • Poprawa wydolności narządów – optymalna ilość cukru w organizmie pozwala swobodnie pracować jelitom, a jak mówią wszystkie mamy i babcie – zdrowie zaczyna się od zdrowych jelit!

Jak zmniejszyć ochotę na słodkości?

Będąc na diecie często zastanawiamy się, jak zmniejszyć ochotę na słodycze. Teoretycznie moglibyśmy jedynie korzystać z silnej woli, ale z doświadczenia wiemy, że nie zawsze to działa. Jakie działa wyciągnąć, by przyniosły efekty?

Kilka sprawdzonych sposobów na niejedzenie słodyczy, to:

 • Zjadanie 5, a nawet i więcej posiłków dziennie pod warunkiem, iż będą to pełnowartościowe potrawy, bez szkodliwych składników,
 • Więcej błonnika w diecie,
 • Picie naparu z morwy, która stabilizuje poziom cukru we krwi,
 • Zamiana słodyczy na zdrowe przekąski, np. marchewkowe, ogórkowe, paprykowe słupki, orzechy w niewielkich ilościach, w ostateczności suszone owoce,
 • Ostre przyprawy – podrażnione kubki smakowe to sposób na pozbycie się ochoty na słodkie,
 • Zażywanie suplementów, które dostarczą odpowiednią ilość witamin do organizmu.

Produkty zmniejszające apetyt na słodycze – po co sięgać?

Rynek obfituje w produkty zmniejszające apetyt na słodycze. Warto sięgać po nie podczas detoksu, kiedy organizm nie do końca radzi sobie z pokusą.

Do produktów, które mogą pomóc podczas odchudzania oraz w walce o życie bez nadmiaru cukru, należą:

 • Spirulina – jest to alga, znana głównie w przypadku wegan i wegetarian, która skutecznie ogranicza nieustanną chęć na słodycze,
 • Cynamon – słodkawy smak tej pikantnej przyprawy znacznie ogranicza uczucie łaknienia, a przy okazji pozwala pozbyć się ochoty na słodkie,
 • Chude mięso – bogactwo białka znajdującego się w tych produktach pozwala na wyrównanie poziomu insuliny we krwi,
 • Winogrona – są to bardzo słodkie owoce, zawierają fruktozę oraz glukozę i często stają się idealnym zamiennikiem słodyczy. Dodatkowym atutem winogron jest zawartość polifenoli, które charakteryzują się pozytywnym wpływem na zdrowie.

Nasze zdrowie wymaga wielu poświęceń – dietaodchudzanie, rezygnacja ze smakołyków, aktywność fizyczna. Wszystkiego możemy dokonać, musimy uzbroić się w cierpliwość oraz ogrom motywacji.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły